Чорний кунжут не такий популярний, як його очищений “побратим”, тому що значно рідше вживається у кулінарії. Характеризується більш вираженою гіркуватістю, маслянистістю, яскравим ароматом, а також красивим матовим чорним кольором, який ефектно виглядає у стравах. Неочищений кунжут – ще корисніший, ніж білий: у ньому більше кальцію (на 60%) та антиоксидантів. Підходить для пророщування і приготування чудової чорнокунжутної олії.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки кунжуту з полів до покупця: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Наш кунжут росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Кунжутне насіння обмолочується і підсушується без зняття лушпиння, зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує неочищений чорний сезам з останнього врожаю.
Фасування. Товар упаковується в екологічну паперову тару та надсилається покупцеві.
Насіння чорного кунжуту – досить універсальне, якщо мова йде про приготування їжі. Воно підходить для салатів, гарнірів з рису та локшини, холодних закусок (бутербродів, фреш-ролів), соусів і маринадів, панірування м’ясних і рибних страв. Прекрасно поєднується з горіхами, свіжими овочами, зеленню, медом.
Чорний кунжут входить до складу багатьох пряних сумішей. При нагріванні його аромат і смак посилюються. Спробуйте обсмажити грінки, посипавши їх зверху чорним кунжутом, або запекти з ним хліб і коржі.
Соковитий, хрусткий і поживний салат швидко готується та добре освіжає. Насіння чорного сезаму можна злегка підсмажити на помірному вогні, щоб розкрити його особливий аромат. Воно надасть страві пікантного відтінку та краси.
- листя салату – 3 шт.
- шпинат – 3 листочки
- помідор – 1 шт.
- морква – 1 шт.
- огірок свіжий – 1 шт.
- фета – 50 г
- олія рослинна – 2 ст.л.
- насіння чорного кунжуту – 1 ст.л.
- сіль, перець – на смак.
- Помідор, огірок, листя салату та шпинату добре помити та нарізати.
- Моркву натерти на тертці.
- Фету нарізати кубиками.
- Змішати всі інгредієнти, заправити олією, кунжутом, сіллю і перцем. Добре перемішати.
Щоб отримати пророщений сезам, необхідно взяти півсклянки неочищеного насіння, промити його та замочити у чистій воді кімнатної температури на 4-8 годин. Після замочування вода може змінити колір на чорний. Лякатися не варто, це лише говорить про натуральність продукту.
Після того як насіння увібрало достатню кількість вологи, потрібно злити воду, накрити його зволоженою марлею (або покласти в спеціальні баночки для пророщування) і поставити у темне місце. Періодично зернятка потрібно зволожувати. Перші паростки з’являться вже через 24-28 годин.
Чим довше кунжут буде проростати – тим більш гірким ставатиме. Оптимальна довжина паростків – 3-5 мм. Коли вони досягнуть такого розміру – потрібно їх поставити у холодильник, щоб уповільнити процеси росту. Таким чином, пророщений кунжут можна буде використовувати протягом 3 днів.
Вживати пророщений чорний кунжут краще вранці як самостійну страву або додавати в каші, смузі, салати, пасти, коктейлі. Добова норма – близько 50 г (1,5 ст.л.).
Чорний кунжут корисний у будь-якому віці, а також під час вагітності. Він здатний запобігати процесам старіння та онкології, нейтралізувати дію вільних радикалів, стимулювати клітинне оновлення.
Кровоносна система. Зниження рівня шкідливого холестерину. Здатність робити судини більш міцними й еластичними. Профілактика анемії та ІХС. Нормалізація складу крові, згортання, тиску.
Травна система. Гепатопротекторна функція. Прискорення загоєння запалених слизових ШКТ. Підвищення засвоюваності корисних речовин. Усунення гнильної та хвороботворної мікрофлори, гельмінтів, запорів.
Нервова система. Поліпшення мозкової діяльності. Користь при депресивних станах, допомога при безсонні. Легкий заспокійливий ефект, зниження рівня стресу.
Опорно-рухова система. Користь при остеопорозі, остеохондрозі, ревматоїдному артриті, нестачі кальцію. Прискорення зрощення кісток при травмах, переломах і тріщинах. Поліпшення стану зубів. Сприяння набору м’язової маси.
Ендокринна система. Підтримання у нормі роботи щитовидної залози. Нормалізація ваги, гормонального фону й обміну речовин. Зміцнення імунітету. Підвищення інсулінорезистентності.
Покривна система. Зміцнення волосся та нігтів. Зменшення проявів атопічного дерматиту. Омолодження шкіри.
Статева система. Підвищення лібідо. Зменшення болю при менструаціях, допомога при аменореї.