Чорнобрива пшениця – особливий сорт, що з’явився у результаті схрещування пирію та пшениці Чорнозерної, з досить темним кольором зерна та насиченим смаком. Відрізняється від звичайної пшениці підвищеним рівнем заліза та вітамінів групи B, зниженим вмістом глютену. Дуже добре підходить для пророщування, приготування цільнозернового борошна та пластівців.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки Чорнобривої пшениці: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Наша пшениця росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується в день замовлення. Покупець отримує свіжі пшеничні зерна з останнього врожаю.
Фасування. В день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Каша з Чорнобривої пшениці – відмінна самостійна страва або гарнір, який прекрасно доповнює овочі, м’ясо та гриби.
Зерно можна додавати в супи та випічку. Спробуйте приготувати: пшеничне “різотто” з грибами, салат з пшеницею, гарбузом і горіхами, кашу з морквою та чорносливом, хліб "Чорний хом’як", закарпатський човлент.
Салат з проростками – джерело вітамінів і приємного свіжого, трохи солодкуватого, смаку. Ідеально підходить для здорового перекусу. Відмінний гарнір до повсякденних трапез.
- шпинат – 100 г
- салатне листя – 400 г
- яблуко зелене – 1 шт.
- селера – 2 стебла
- нут пророщений – ½ скл.
- пшениця Чорнобрива пророщена – ½ скл.
- проростки люцерни – ½ скл.
- фініки – 12 шт.
- лимон – 1 шт.
- куркума – щіпка
- олія горіхова – 5 ст.л.
- насіння гірчиці – 1 ст.л.
- мигдаль сирий – ½ скл.
- Шпинат і листя салату промити та висушити за допомогою паперового рушника. Нарізати на шматочки.
- Яблуко помити, нарізати невеликими кубиками, скропити лимонним соком.
- Нашаткувати селеру.
- Фініки попередньо замочити, очистити від шкірки та кісточок, додати в салат.
- З’єднати всі інгредієнти та внести пророщене насіння та боби.
- Для соусу змішати гірчицю, сік лимону, куркуму, мигдаль і олію. Заправити салат.
У м’яких і соковитих пророслих зернах пшениці збільшується кількість антиоксидантів і вітамінів. Вони стають дуже біоактивними, а сік з них можна вважати справжніми ліками. Він позитивно впливає на регенерацію тканин, виступає сильним імуномодулятором, виводить з організму важкі метали й токсини. Рекомендована норма вживання соку з пшеничних паростків – 30 мл на добу.
Проростити Чорнобриву пшеницю можна стандартним способом: зерна добре промити, перебрати, залити чистою водою на 2 мм вище, накрити вологою марлевою тканиною з доступом до повітря і залишити так на 12 годин. Потім зерно знову промити, дати йому ще 12 годин і стежити за тим, щоб воно не пересихало. Можна починати вживати пшеницю в їжу при появі проростків або ж іще кілька діб чекати паростків.
У слов’янських народів з пшениці готують ритуальну страву кутю, у деяких регіонах зерно прийнято пророщувати до великоднього столу.
Чорнобрива пшениця має загальнозміцнювальну, імуномодулюючу та протизапальну дію на організм. Дуже корисна у міжсезоння. Захищає клітини від ушкодження вільними радикалами.
Видільна система. Очищення від радіонуклідів, токсинів, важких металів.
Кровоносна система. Захист від “поганого” холестерину та захворювань судин. Профілактика анемії. Відновлення проникності капілярів, мінімізація ризику формування тромбів.
Травна система. Поліпшення засвоєння їжі. Обволікаюча та регенеруюча дія на слизові ШКТ. Профілактика виникнення запорів.
Нервова система. Поліпшення мозкової діяльності, короткострокової пам’яті та координації рухів. Профілактика депресивних станів і безсоння, захист від стресів. Нормалізація зору, зниження стомлюваності очей.
Опорно-рухова система. Сприятливий вплив на суглобові тканини.
Покривна система. Поліпшення стану шкірних покривів, волосся та нігтів. Відбілюючий ефект (при застосуванні у вигляді примочок і масок), регенераційні властивості.
Ендокринна система. Регуляція обміну глюкози та жирів. Участь у виробленні антитіл.