Борошно з Чорнобривої пшениці відрізняється від звичайного пшеничного борошна у тій же мірі, в якій один від одного відрізняються сорти. Чорнобрива пшениця з’явилась у результаті схрещування чорнозерної пшениці та пирію. Має поліпшену харчову цінність, характеризується підвищеним вмістом легкорозчинних білків, антиоксидантів, вітамінів і мінералів, мінімальним вмістом глютену. Колір борошна – світло-коричневий з темними цяточками, запах і смак – властиві пшеничному борошну.
Компанія "Земледар" ретельно контролює весь процес виробництва: від посіву зерна до фасування борошна.
Вирощування. Наша Чорнобрива пшениця росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Усе борошно виготовляється тільки у день замовлення. Покупець отримує свіже якісне борошно, зі збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовується німецький жорновий млин з просіювачем, зроблений з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей зерна.
У цільнозерновому борошні присутні зародки та висівки – найкорисніші частини злаків.
Фасування. Свіже борошно пакується у крафтові паперові пакети.
Підходить для виготовлення булочок, тістечок, печива, соусів та інших кулінарних виробів. За харчовою цінністю вони багатші за випічку зі звичайного пшеничного борошна, але є різниця у трохи меншій вологості, пористості та об'ємі, а також – у темнішому кольорі.
Поліпшити колір випічки та підвищити її корисні властивості допоможе поєднання борошна Чорнобривої пшениці із житнім.
З борошна Чорнобривої пшениці можна приготувати прості коржі, які стануть альтернативою звичайному хлібу. Вони поєднуються з різними соусами, оліями, супами, салатами, гарнірами або вживаються як самостійна страва. Завдяки корисному борошну характеризуються високою харчовою цінністю.
- борошно Чорнобривої пшениці – 250 г
- кефір – 200 мл
- мед – 1 ст.л.
- сода – 0,5 ч.л.
- рослинна олія – 1 ч.л.
- велика щіпка солі.
- Теплий кефір змішати з рослинною олією, медом і сіллю.
- Борошно із содою просіяти в окрему ємність. Висівки, що залишилися на ситі, висипати назад у миску з борошном.
- Додати сюди кефірну суміш і замісити тісто, яке має трохи липнути до рук. Борошна може знадобитися трохи більше.
- Залишити тісто рости на півгодини у теплому місці під рушником.
- Духовку розігріти до 200℃.
- Тісто поділити на 4 або 6 рівних частин і сформувати коржі за допомогою качалки. Тут може знадобитися ще трохи борошна для присипки, аби тісто не липло до рук і робочої поверхні.
- Розмістити листи тіста на деко, застелене антипригарним пергаментом. Випікати 20-30 хвилин.
В наших відео рецептах ми використовуємо лише натуральні продукти, а також показуємо альтернативу стравам, які зазвичай вважаються не здоровими. Тому ця страва була для нас справжнім викликом - чи можливо приготувати булочку для бургера на цільнозерновому борошні та без використання дріжджів? В результаті експериментів та дослідження різних технік викисання тіста нам це вдалось.
Головна корисна “міць” цільнозернового борошна із Чорнобривої пшениці полягає в його антиоксидантних властивостях, тобто боротьбі з ушкодженням клітин, захисті їх від окислення і старіння.
Кровоносна система. Профілактика залізодефіцитної анемії. Допомога серцевому м’язу, відновлення проникності капілярів. Мінімізація ризику формування тромбів.
Ендокринна система. Регуляція обміну глюкози та жирів. Участь у виробленні антитіл.
Нервова система. Підтримання здоров’я центральної та периферійної НС, поліпшення короткочасної пам'яті та координації рухів. Нормалізація зору, зниження стомлюваності очей. Захист від стресів.
Травна система. Очищення кишечника, виведення шлаків.
Покривна система. Позитивний вплив на шкіру, нігті та волосся за рахунок вітаміну C. Регенеративні властивості.
Видільна система. Виведення з організму токсинів.