Хміль набагато універсальніший, ніж думає більшість людей. Його використовують не лише в пивоварінні, але все частіше в кулінарії, фітотерапії, косметології. Шишки хмелю надають гіркуватого смаку стравам і напоям, мають ароматичні та консервуючі властивості.
Настої супліддя хмелю мають нормалізуючий вплив на жировий, мінеральний обміни. Відкрито також їх протипухлинні, гіпотензивні, сечогінні та інші корисні властивості.
Використовується у виготовленні закваски для випічки хліба.
Компанія "Земледар" ретельно контролює весь процес виробництва продуктів: від посіву насіння до розфасовки.
Вирощування. Наш хміль вирощується в екологічній місцевосці далеко від великих міст та промислових підприємств (Івано-Франківська обл., Косівський район, в Карпатах на висоті 720 над рівнем моря). Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Хміль висушений за низьких температур до 40℃, що допомагає зберегти цілющі властивості рослини. Це 100% чистий натуральний продукт.
Фасування. Висушені супліддя упаковуються в крафтові паперові пакети по 50 та 100 грам.
Крім пива, хміль може надати унікального смаку газованій воді, чаю, квасу або іншим безалкогольним напоям. Одним із популярних застосувань хмелю є коктейлі, в яких використовується хмелева настойка або хмелевий сироп для надання їм характерної гіркоти та землистого смаку. Шишки хмелю також підходять як прикраса для напоїв та страв. Кулінарний хміль може виступати в якості приправи або ароматизатора в різних стравах – від пікантних рагу до солодкої випічки. На ньому настоюють олії, які потім використовують у заправках, маринадах і навіть як смакову добавку для попкорну.
А от саме основне призначення хмелю – це виготовлення закваски для випікання хліба та інших страв із борошна. Хмілеві закваски з давніх-давен наші пращури використовували для приготування корисного і смачного хліба, а ліани хмелю росли майже біля кожного будинку.
Закваски на хмелю передавались з покоління в покоління і таким чином завжди підтримувалась традиція випікання здорового хліба на хмелевій заквасці.
Індивідуальна непереносимість, вагітність та годування груддю. Хміль може взаємодіяти з деякими ліками – седативними засобами чи антидепресантами. У таких випадках його слід використовувати з обережністю.
Продукт токсичний для собак (зберігайте у недоступному для домашніх тварин місці).
Зберігання: до 12 місяців при температурі від 2℃ до 25℃ у темному місці без доступу повітря (хміль має тенденцію бути нестабільним під впливом світла чи повітря та швидко втрачає свою ефективність).