Головна відмінність цільнозернового борошна від борошна вищого гатунку – наявність у складі оболонки та зародків (найкорисніших частин зерна!), а отже воно цінніше й поживніше. Пшеничне цільнозернове борошно характеризується ніжно-кремовим кольором і хлібним ароматом. Вважається мало не найкориснішим злаковим борошном, оскільки містить більшість позицій зі списку корисних речовин.
Компанія "Земледар" ретельно контролює весь процес виробництва: від посіву зерна до фасування борошна.
Вирощування. Наша пшениця росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Усе борошно виготовляється тільки у день замовлення. Покупець отримує свіже якісне борошно, зі збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовується німецький жорновий млин з просіювачем, зроблений з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей зерна.
У цільнозерновому борошні присутні зародки та висівки – найкорисніші частини злаків.
Фасування. Свіже борошно пакується у крафтові паперові пакети.
Цільнозернове пшеничне борошно призначене для приготування смачних і живих хлібопекарських виробів, здоби, макаронів, вареників, пирогів, оладок і млинців. Випічка з нього має жовто-коричневий колір, приємний аромат і підвищену "ніздрюватість", не кришиться і довго не черствіє.
Цільнозернове борошно пшениці – дещо важче та щільніше за борошно вищого гатунку, тісто з нього піднімається трохи гірше. Тому у випічку з ним варто додати легший вид борошна, наприклад вівсяне або ячмінне.
Цей хліб, приготований повністю з корисних інгредієнтів, виходить щільним і ситним. Нейтральний смак дозволяє вживати його в якості добавки до перших страв, гарнірів, а також для сендвічів і тостів з джемом, соусом, намазкою, горіховою пастою.
- вівсяне борошно – 1 скл.
- цільнозернове пшеничне борошно – 1 скл.
- сода – 1 ч. л. без гірки (погасити 1 ч.л. оцту)
- сіль – 0,5 ч.л.
- підсолоджувач (за бажанням) – 1 ст.л.
- рослинна олія – 1 ст.л.
- сироватка (можна замінити на воду, молоко або кефір) – 1 скл.
- насіння кунжуту або соняшника (для посипання).
- Розігріти духовку до 230°С.
- Змішати два види борошна, соду та сіль.
- Додати підсолоджувач, сироватку, рослинну олію та добре перемішати. Має вийти рідкувате тісто.
- Викласти його у змащену олією форму.
- Зверху хліб посипати насінням кунжуту або соняшника.
- Випікати до сухої скіпки, приблизно 40 хвилин. Для тіста на молоці може знадобитися вдвічі менше часу – від 20 хвилин.
- Готовий хліб остудити на решітці, накривши рушником.
Печиво теж буває корисним! Приготуйте з нами ароматне, солодке і поживне печиво, без вмісту цукру чи шкідливих компонентів. Печиво з кунжуту смакує по-особливому смачно. Горіхи, клітковина, мед і кокосова олія – чудовий склад, який сподобається не тільки дорослим, але й діткам. Урізноманітнюєте меню корисними десертами!
ГРИБНА ЮШКА з ВУШКАМИ
Представляємо вам ще один старовинний карпатський рецепт – грибну юшку з вушками. Спробуйте вдале поєднання вегетаріанського бульйону і вушок з грибною начинкою. Рецепт зовсім не складний, проте цінний своїми поживними та смаковими якостями. Якщо вам ніколи не доводилося бувати в Карпатах, пропонуємо приготувати ароматну і запашну страву, яка перенесе вас на колоритну Гуцульщину.
БУЛОЧКИ для БУРГЕРА на ЗАКВАСЦІ
В наших відео рецептах ми використовуємо лише натуральні продукти, а також показуємо альтернативу стравам, які зазвичай вважаються не здоровими. Тому ця страва була для нас справжнім викликом - чи можливо приготувати булочку для бургера на цільнозерновому борошні та без використання дріжджів? В результаті експериментів та дослідження різних технік викисання тіста нам це вдалось. Цей рецепт є досить тривалим - близько 20 годин. Проте все що від вас потрібно це контролювати час. А якщо підрахувати час витрачений безпосередньо на замішування та випічку це не більше ніж 1-2 години. Як винагороду ви отримаєте справді корисний, смачний хліб, який прекрасно засвоюється не обтяжує організм. До того ж, готові булочки можна зберігати в холодильнику, а після розігріву вони будуть наче щойно з печі.
Кекси з гарбузового борошна
В основі цього простого десерту гарбузове борошно. Воно багате вітамінним і мінеральним складом, є джерелом магнію, калію, заліза та цинку. Безцінне джерело омега – 6 і омега- 3 жирних кислот та рослинного білка. Також гарбузове борошно додають у випічку для збільшення терміну зберігання готових виробів. Ми вирішили приготувати корисні кекси без цукру з цього чудового продукту. Також для начинки ми використали одну з фірмових шоколадних паст “Земледар”, а саме арахісову.