Пшениця вважається чи не найкориснішим злаком, адже містить більшість позицій зі списку корисних речовин. Підходить для пророщування, приготування цільнозернового борошна та пластівців. Для цього сорту пшениці характерний золотисто-коричневий відтінок, тому борошно з неї виходить досить темним.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес постачання пшениці: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Наша пшениця росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіжі пшеничні зерна з останнього врожаю.
Фасування. В день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Як гарнір пшениця відмінно поєднується з овочами, рагу, брокколі, бобовими, м’ясом, грибами. Використовується у традиційній різдвяній куті (у пісному вигляді – з родзинками, маком, сухофруктами, горіхами, варенням; у “багатому” – з молоком або вершками та маслом).
Спробуйте приготувати: пшеничну кашу в духовці, пшеничне “різотто”, зелений салат зі жменькою вареної пшениці.
Органічну пшеницю пророщують, роблять з неї рослинне молоко, борошно та пластівці.
Спробуйте урізноманітнити рецепт бездріжджового хліба додаванням у нього цільних зерен пшениці. Вони зроблять хліб кориснішим і ароматнішим. Усередині зерно буде м’яким, а те, що опинилося на скоринці – хрустким.
- закваска – 2 ст.л.
- зерна органічної пшениці – 4 ст.л.
- борошно пшеничне цільнозернове – 1 скл.
- вода – 130-150 мл
- рослинна олія – 1 ст.л.
- сіль – ½ ч.л.
- Пшеницю промити та замочити на 12 годин. Потім відкинути на друшляк.
- З’єднати борошно, сіль, олію, воду та закваску.
- Замісити тісто, поступово додаючи пшеничні зерна.
- Форму для хліба змастити олією, викласти тісто і залишити його настоюватися у теплому місці на 3-4 години (в ідеалі тісто має вдвічі збільшитися в обсязі).
- Помістити форму в духовку та випікати хліб приблизно годину-півтори при +180°С.
- Готовий хліб остудити на решітці, прикривши рушником.
У пророслому зерні концентрується максимум корисних речовин. Проростки пшениці показані для детоксу, підтримання здорового балансу мікробіому, при дисбактеріозі, атеросклерозі, жовчнокам’яній хворобі.
Паростки рекомендується вживати для профілактики діабету та онкології, в якості продукту дієтичного харчування, для зміцнення імунітету.
Проростити пшеницю просто: перебрати зерна, промити і залити водою, щоб вона покривала їх на 2 мм вище. Накрити вологою марлею і залишити на 12 годин. Потім воду злити і залишити зернятка проростати ще на 12 годин, періодично перевіряючи, щоб вони не засихали. Коли паростки почнуть прокльовуватися, їх уже можна буде вживати в їжу.
Органічна пшениця оновлює та омолоджує організм, поповнює дефіцит багатьох життєво необхідних речовин. З неї можна готувати цілющі відвари та настої, застосовувати у косметології.
Видільна система. Очищення від шлаків, токсинів, канцерогенів, радіонуклідів.
Кровоносна система. Виведення “поганого” холестерину, зміцнення стінок судин. Підтримання функції серцевого м’язу. Зниження ризику високого кров’яного тиску та серцевих нападів.
Травна система. Обволікаюча дія. Поліпшення функції підшлункової залози, запобігання каменеутворенню. Сприяння виведенню жовчі. Профілактика та лікування закрепів, благотворний вплив на перистальтику. Захист від гнильних процесів у кишечнику.
Нервова система. Поліпшення зору, діяльності мозку та пам’яті. Профілактика нервових розладів, депресивних станів. Усунення безсоння.
Опорно-рухова система. Сприятливий вплив на суглобні тканини.
Покривна система. Поліпшення стану шкірних покривів, волосся та нігтів. Відбілююча дія (при застосуванні у вигляді примочок і масок).
Дихальна система. Користь у вигляді відварів при застудних захворюваннях. Зняття астматичних спазмів.
Ендокринна система. Підвищення імунітету та вироблення енергії. Запобігання ожирінню, поліпшення метаболічних процесів.