На відміну від більшості злаків, пшоно є лужним, що полегшує його переварювання та допомагає збалансувати природну схильність організму до кислотності. Пшоняне цільнозернове борошно – надзвичайно поживне, багате білком, незамінними амінокислотами та харчовими волокнами. Має легкий, м'який смак, золотистий колір і маслянисту текстуру. Не містить глютен.
Компанія "Земледар" ретельно контролює весь процес виробництва: від контролю якості зерна до фасування борошна.
Вирощування. Наше пшоно росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Усе борошно виготовляється тільки у день замовлення. Покупець отримує свіже якісне борошно, зі збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовується німецький жорновий млин з просіювачем, зроблений з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей зерна.
У цільнозерновому борошні присутні зародки та висівки – найкорисніші частини злаків.
Фасування. Свіже борошно пакується у крафтові паперові пакети.
Пшоняне борошно відмінно підходить для млинців і коржів, а також для десертів (бісквіти, печиво, торти) та макаронів – простіше кажучи там, де немає строгих вимог до наявності глютену.
До 25% борошна у рецепті можна замінити на пшоняне для додаткових поживних якостей. Пшоняне борошно добре комбінувати з пшеничним або спельтовим, при виготовленні печива можна додати вівсяне, при випіканні млинців або пирогів – гречане. Іноді у випічку з пшоняним борошном додають кукурудзяний крохмаль для поліпшення зв'язувальних властивостей.
Безглютенові коржі прості у приготуванні, мають приємний м'який смак, добре засвоюються, довго зберігаються і можуть замінити хліб. На них можна мазати джеми та варення або використовувати як основу для кесадильї.
- пшоняне борошно – 180 г
- натуральний йогурт або кефір – 150 г
- сода та сіль – по щіпці.
- У глибоку миску влити кефір або йогурт.
- Додати соду, перемішати і залишити на кілька хвилин.
- Потім невеликими порціями просіяти борошно з сіллю і замісити однорідне тісто.
- Робочий стіл присипати борошном, викласти тісто та розділити його на 5-6 частин. Розкатати тонко.
- Коржі можна обсмажити на сухій сковороді або запекти в духовці при 180°C до рум’яності.
Пшоняне борошно радять вживати людям, що страждають на цукровий діабет і атеросклероз. Воно природним чином оздоровлює організм.
Кровоносна система. Користь для здоров’я серця. Зниження кров’яного тиску, холестерину, ризиків інсульту, атеросклерозу та серцевих нападів. Судинорозширювальні властивості. Захист судин від патогенних змін.
Ендокринна система. Сприяння виробленню ферментів, що беруть участь у синтезі інсуліну та засвоєнні глюкози. Нормалізація обміну речовин, зменшення жироутворення.
Травна система. Поліпшення роботи шлунку, оздоровлення кишечника. Запобігання утворенню каменів у жовчному міхурі.
Опорно-рухова система. Зміцнення кісток і зубів (за рахунок кальцію), надання м’язам еластичності (за рахунок міді).