Хоч жито і є “родичем” пшениці, але за багатьма параметрами перевершує її за користю. У житньому борошні – в рази більше фруктози, клітковини та калію, при цьому менше калорій і клейковини. За своїми характеристиками воно кислувате, темне, щільне й тверде.
Компанія "Земледар" ретельно контролює весь процес виробництва: від посіву зерна до фасування борошна.
Вирощування. Наше жито росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Усе борошно виготовляється тільки у день замовлення. Покупець отримує свіже якісне борошно, зі збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовується німецький жорновий млин з просіювачем, зроблений з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей зерна.
У цільнозерновому борошні присутні зародки та висівки – найкорисніші частини злаків.
Фасування. Свіже борошно пакується у крафтові паперові пакети.
Недостача клейковини впливає на об'єм випічки – вона не така пишна, як на пшеничному чи спельтовому борошні, більш щільна, волога, з кислуватим присмаком. Щоб поліпшити смакові й текстурні характеристики, рекомендується змішувати житнє борошно з пшеничним.
Хліб можна готувати чисто на житньому борошні (з нього ж готується закваска для бездріжджової випічки), при цьому він буде щільним, темним і дуже ароматним.
З цільнозернового житнього борошна виходять смачні булочки, коржики, пряники, печиво або, наприклад, основа під овочевий пиріг і піцу. Його сильний фруктовий смак також чудово поєднується із солодкими пирогами з начинкою. Дуже добре підходить для морквяного торта.
Служить ароматною основою для квасу.
Смачний і простий у приготуванні хлібчик з хрусткою скоринкою та м’якою серединкою. Готується без дріжджів і цукру з нечисленних корисних інгредієнтів. Відмінно підійде до перших страв, соусів, олій.
- цільнозернове житнє борошно – 100 г
- пшеничне борошно – 100 г
- кефір – 180 мл
- підсолоджувач – на смак
- сода – 0,5 ч.л.
- сіль – 0,5 ч.л.
- соняшникове насіння – 20 г
- рослинна олія – 1 ст.л.
- У глибоку миску влити кефір і рослинну олію, покласти соду (вона почне утворювати бульбашки) й залишити на півгодини.
- Обсмажити й остудити насіннячко, всипати в кефір.
- З'єднати обидва види борошна, додати сіль і, за бажанням, підсолоджувач.
- Змішати всі інгредієнти і замісити тісто (не менше 5 хвилин). Воно має бути м'яким, дуже еластичним і не сильно липнути до рук.
- Духовку розігріти до 180°C.
- Викласти хліб у форму, посипану борошном, або сформувати самостійно. Випікати 30-40 хвилин.
- Готовому виробу дати охолонути.
Клітковина, яка міститься у житі, збільшує відчуття ситості та сприяє меншому споживанню їжі. Повільні житні вуглеводи розщеплюються поступово, не даючи рівню глюкози в крові піднятися вище норми. Велика кількість білків допомагає клітинам рости та відновлюватися. Тому житнє борошно необхідне при здоровому схудненні, цукровому діабеті, фізичних навантаженнях і т.д.
Кровоносна система. Зниження холестерину в крові, зміцнення серцево-судинної системи. Користь при анемії, зниження ризику розвитку атеросклерозу.
Ендокринна система. Поліпшення обміну речовин, зниження стрибків інсуліну. Підвищення імунітету. Позитивний вплив на щитовидну залозу. Регуляція гормонального фону. Пом'якшення симптомів клімаксу та ПМС.
Видільна система. Виведення з організму солей, токсинів і зайвої рідини.
Травна система. Поліпшення роботи ШКТ і відновлення здорового мікробіому кишечника. Усунення запорів. Зниження ризику утворення каменів у жовчному міхурі.
Покривна система. Оздоровлення шкіри та волосся, усунення проявів целюліту. Лікування наривів і фурункулів при зовнішньому застосуванні.
Опорно-рухова система. Зміцнення кісток і зубів, відновлення роботи хрящів.