Спельта – вікодавній злак, і організм людини встиг добре до нього пристосуватися. Спельтове борошно відрізняється від пшеничного більш високим вмістом білків і жирів, але меншою кількістю клітковини. Хоча спельтове борошно і містить глютен, але він набагато легше переноситься організмом, ніж глютен інших злаків. Це один із найменш калорійних видів борошна.
Компанія "Земледар" ретельно контролює весь процес виробництва: від посіву зерна до фасування борошна.
Вирощування. Наша спельта вирощується далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Все борошно виготовляється тільки в день замовлення. Покупець отримує свіже якісне борошно, зі збереженням всіх корисних властивостей. У виробництві використовується німецький жорновий млин з просіювачем, зроблений з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей зерна.
У цільнозерновому борошні присутні зародки і висівки – найкорисніші частини злаків.
Фасування. Свіже борошно пакується у крафтові паперові пакети.
У більшості рецептів, де фігурує пшеничне борошно, можна його спокійно замінити спельтовим – натуральним продуктом, до якого організм відмінно пристосувався за тисячоліття. До того ж, воно надає стравам тонкого горіхового присмаку.
Оскільки спельтове борошно має властивості, відмінні від інших видів злакового борошна, то в рецептах поводиться трохи по-іншому. Воно вбирає менше рідини, тому при його використанні потрібно зменшити кількість води (щоб тісто не було липким) або ж додати трохи більше борошна, ніж потрібно за рецептом. Щоб добре "відчути" це борошно, спробуйте спочатку використовувати його в пропорції 50:50 з універсальним.
Хліб, макаронні вироби, каші, підливи, млинці, печиво і навіть торти вийдуть смачними та корисними зі спельтовим борошном.
Дуже простий рецепт хліба, з яким під силу впоратися навіть новачкам. Усі інгредієнти – натуральні й корисні, що дає хлібові безліч переваг: особливий смак, поживність, легку засвоюваність і тривале зберігання.
- натуральна житня закваска – 150 г
- тепла вода – 350 мл
- мед – 1 ч.л.
- сіль – 1 ч.л.
- спельтове цільнозернове борошно – 500 г.
- Влити в ємність воду, розвести в ній сіль і мед.
- Додати в рідину закваску та розмішати до повного розчинення.
- Всипати борошно і просто ложкою замісити однорідне тісто.
- Викласти тісто у форму для випічки, попередньо змастивши її олією. Тильною стороною долоні, змоченою у воді, розгладити поверхню. За бажанням можна злегка посипати зверху насінням льону, маку, гарбуза, соняшника або кунжуту і трохи втиснути в поверхню.
- Прикрити хліб рушником і поставити на розстоювання у тихе місце. При кімнатній температурі (22-23°C) процес займе близько 6 годин, з підігрівом 45-50°C – 2,5-3 години.
- Випікати в духовці у 2 етапи: 1) 15 хвилин при 230°C; 2) 45 хвилин – при 190°C.
- Залишити хліб на 30 хвилин у духовці відстоятися, потім викласти на решітку (щоб низ не “запітнів”), накрити рушником і залишити ще на 1 годину охолонути.
Пропонуємо до вашої уваги, рецепт випічки хліба формового на заквасці від керівника компанії Земледар, Олександра Торського. Це один із самих швидких і простих рецептів, який можна приготувати за допомогою електричної або газової духовки і передається із покоління в покоління.
Хліб подовий на заквасці. Найпростіший рецепт!
Пропонуємо до вашої уваги, рецепт випічки хліба подового (безформового) на заквасці від керівника компанії Земледар, Олександра Торського. Це один із самих швидких і простих рецептів, який можна приготувати за допомогою електричної або газової духовки і передається із покоління в покоління.
АМАРАНТОВИЙ ХЛІБ
Компанія «Земледар» пропонує унікальний рецепт приготування хліба з амарантового борошна. Амарант вважається екзотичним продуктом, хоча він культивується в Європі впродовж століть. В Україні його ще називають щириця і, звісно, кожен з вас бачив цю рослину на грядках. В амарантових зернах та його борошні багато амінокислоти лізин, вітаміну А. Цей продукт сприяє засвоєнню кальцію та забезпечує м'язи будівельним матеріалом завдяки високому вмісту білку.
Котлети з амаранту
Котлети з амаранту – ідеальна страва для вегетаріанців та усіх любителів простих, здорових рецептів. Спробуйте приготувати з нами овочеві котлетки з джерелом протеїну – амарантом. Насіння є потужним імуностимулюючим засобом, та очищає організм від токсинів. Спробуйте цю смакоту і ви закохаєтесь у вегетаріанські котлети.