Спельта відрізняється цінним для організму харчовим складом, включаючи 18 важливих амінокислот і легший для організму глютен, за що її називають "чорною ікрою" серед злакових. Це одна з небагатьох культур, які не були генетично модифіковані та не піддавалися гібридизації. У порівнянні зі звичайною пшеницею, зерна полби відрізняються більш витягнутою формою та більшим вмістом білку. Підходять для пророщування, виготовлення спельтового борошна та пластівців.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки полби з полів до покупця: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Наша спельта росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Спельтове зерно зберігається відповідно до санітарних норм і фасується в день замовлення. Покупець отримує полбу з останнього врожаю.
Фасування. Товар упаковується в екологічну паперову тару та надсилається покупцеві.
У більшості рецептів, де фігурує пшениця, можна її спокійно замінити спельтою й надати стравам додаткового горіхового присмаку.
Найчастіше цільну полбу використовують як гарнір, додають в супи, роблять з неї хлібці та іншу випічку, використовують у деяких десертах.
Виражений пшеничний смак добре поєднується з солоними закусками, імбиром, лимоном, маслом та оліями, сиром, м’ясом і рибою, картоплею і бобовими. Полбу можна комбінувати з рисом для отримання незвичайного плову та різотто.
Ситна ароматна страва – полба з цибулею та грибами. У неї чудова горіхова текстура, а продукти відмінно “звучать” разом. Для більш яскравого смаку можна збризнути “різотто” лимонним соком, додати гілочку чебрецю або кілька чайних ложок песто.
- спельта – 200 г
- біла цибуля – 1 шт.
- часник – 2 зубчики
- печериці – 10-15 шт.
- оливкова олія – 1-2 ст.л.
- овочевий бульйон – 1 л
- вершкове масло – 30 г
- зелена цибуля – пучок
- сіль – на смак.
- Заздалегідь замочити спельту.
- На оливковій олії обсмажити нарізану білу цибулю та часник до появи інтенсивного запаху. Додати свіжі гриби й продовжувати обсмажувати.
- Злити воду з полби, пересипати зерна до овочів.
- Влити бульйон і, періодично помішуючи, готувати на середньому вогні, поки спельта не буде готова. Вимкнути вогонь.
- Посолити, заправити олією, добре перемішати. Перед подачею посипати зеленою цибулею.
Пророщується спельта легко, як і пшениця. Паростки додають у смузі, салати, до бутербродів або вживають як корисну добавку для профілактики діабету та онкології, зміцнення імунітету, як продукт дієтичного харчування.
Щоб проростити полбу, потрібно її спочатку добре промити та залити водою на 2-3 години. Після цього воду злити та накрити вологі зернятка рушником на 12 годин. Промивати кожні 2-3 години до того моменту, поки не проклюнутся проростки та не досягнуть оптимальної довжини (0,2-1 см).
Спельта підходить для дієтичного харчування та підтримання ваги в нормі, її складні вуглеводи довше перетравлюються. Також злак допомагає зміцнити імунітет, має антиоксидантні властивості, служить профілактикою онкологічних захворювань, допомагає відновитися після важких захворювань.
Видільна система. Виведення шлаків і токсинів, продуктів розпаду, токсичних речовин.
Кровоносна система. Профілактика інфарктів та інсультів, зниження рівня холестерину в крові. Поліпшення кровообігу, зниження артеріального тиску. Користь при ішемічній хворобі серця та анемії.
Травна система. Профілактика запорів, нормалізація мікрофлори кишечника. Поліпшення травлення за рахунок клітковини та легкозасвоюваного білка. Усунення діареї, запорів, здуття живота, геморою.
Нервова система. Поліпшення стану при неврозах, депресіях, стресах і втомі, сприяння якісному сну.
Опорно-рухова система. Заповнення дефіциту кальцію, зниження ризиків переломів і травм, прискорення зрощення кісток при пошкодженнях.
Статева система. Зменшення ймовірності новоутворень, підвищення лібідо у чоловіків.