Як і борошно, гірчична клітковина виготовляється зі знежиреного насіння гірчиці. Відмінність полягає лише у більш грубій фракції помелу. Через сильний гострий смак вона більше схожа на приправу й використовується у невеликих кількостях. Широко застосовується у кулінарії, косметології та оздоровленні організму. Прекрасно “працює” як натуральний миючий засіб для посуду.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва: від контролю якості насіння до фасування клітковини.
Вирощування. Гірчиця вирощується далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Вся клітковина виготовляється тільки в день замовлення. Покупець отримує свіжий якісний продукт зі збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовуються якісні німецькі млини з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей насіння.
Фасування. Свіжа клітковина упаковується у крафтові паперові пакети.
Використовується як інгредієнт домашнього майонезу, гірчиці, маринаду, як приправа до холодних і гарячих м’ясних страв, салатів, запіканок, при засолюванні та консервуванні овочів. Це природний консервант і антисептик. Невелику кількість гірчичної клітковини можна додавати у несолодку випічку, де пікантні гострі нотки будуть доречними.
З гірчичного порошку грубого помелу (клітковини) готують баварську гірчицю, яка має дуже м’який солодкуватий смак і сильний аромат. До її складу також входять карамельний сироп, імбир, перець і ялівець.
Гірчичний шрот можна заварювати як чай (1 ч.л. на 1 скл. окропу, настояти півгодини), додавати в чай, морс, кисіль.
Клітковина гірчиці надає страві яскравого гострого аромату, пікантності й, звичайно ж, додаткової користі. За багатством і розкішністю смаку така заправка не зрівняється з жодною іншою. Запаліть свої рецептори!
- помідор – 1 шт.
- шпинат свіжий – 3 листочки
- рукола – 1 пучок
- горошок свіжий – 1-2 ст.л.
- олія сиродавлена для заправки – 2 ст.л.
- сіль, перець – на смак
- клітковина гірчиці – 1 ч.л.
- Помідор, шпинат, руколу промити та нарізати.
- Додати зелений горошок.
- Заправити сіллю, перцем, рослинною олією (нейтральною для пом'якшення смаку або гірчичною для посилення) та клітковиною гірчиці, перемішати.
Гірчична клітковина має потужні протизапальні та антисептичні властивості, чинить благотворний вплив на організм і подовжує молодість. Використовується у гарячих ваннах, обгортаннях, компресах.
Дихальна система. Лікування кашлю, пневмонії, бронхіту та інших респіраторних захворювань (як при внутрішньому, так і при зовнішньому застосуванні).
Кровоносна система. Допомога при гіпертонії та стенокардії.
Нервова система. Поліпшення зору та загального психологічного стану. Усунення безсоння, головних болів, невралгій.
Опорно-рухова система. Зміцнення кісткової тканини.
Травна система. Налагодження травлення та поліпшення апетиту, стимуляція виділення шлункового соку.
Покривна система. Омолоджуючий ефект для шкіри, запобігання появі зморшок. Зігріваюча дія при зовнішньому застосуванні. Зміцнення та стимуляція росту волосся.
Ендокринна система. Поліпшення метаболізму та імунітету.
Варто пам’ятати, що клітковина є не ліками, а лише підтримуючим засобом. Слідкуйте за самопочуттям після прийому препарату та консультуйтеся з фахівцями (дієтологами, терапевтами).