Гірчиця жовта (сарептська, сиза) – середня за пекучістю та яскравістю між білою та чорною. Найпопулярніша в кулінарії: з неї найчастіше роблять столову гірчицю, використовують для пророщування або приготування смачнючої олії. Підходить також для різних побутових, косметологічних та оздоровчих цілей.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки гірчиці: від догляду за рослиною до фасування.
Вирощування. Наша жовта гірчиця росте в Тернопільській області далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіжі гірчичні зерна з останнього врожаю.
Фасування. У день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Жовту гірчицю найчастіше використовують для надання стравам пекучості та гостроти. Обсмажування насіння у сухому вигляді дозволить розкрити його ароматний і привабливий смак, що добре поєднується з кмином, кропом, фенхелем, часником, перцем, лавровим листом, коріандром, пажитником, петрушкою, естрагоном, куркумою.
Гірчиця слугує важливим інгредієнтом домашніх майонезів, популярною добавкою до голландського соусу. Прекрасно доповнює страви із сильним і вираженим смаком: тушковані овочі (капусту), супи, каррі, домашні ковбаси, сало, смажену яловичину, витримані сири. Сире насіння – важлива частина маринування та відварювання креветок, крабів та інших морепродуктів.
Жовту гірчицю використовують навіть у пивоварінні. Її унікальний смак досить сильний, щоб доповнювати хміль, і популярний як серед домашніх пивоварів, так і серед відомих виробників пива.
З жовтого і білого насіння з додаванням оцту готують дуже гостру російську гірчицю (оцет можна замінити огірковим розсолом і вийде так званий гардал). Чудово підійдуть і інші інгредієнти: гірчична олія, мед, морська сіль, мускат, перець, соєвий соус, цукор.
Натуральну гірчицю без консервантів, підсилювачів смаку та інших шкідливих добавок можна зробити самостійно з простих і доступних інгредієнтів. Її можна використовувати з усіма рибними, м’ясними й овочевими стравами.
- гірчичний порошок – 3 ст.л.
- жовте насіння гірчиці – 140 г
- вода – 1 скл.
- яблучний оцет – 125 мл
- біле сухе вино – 125 мл
- сіль – на смак
- мелений чорний перець – на смак.
- Зерна гірчиці розтерти у млинку для спецій або за допомогою товкача у ступці.
- Додати суху гірчицю та рідкі інгредієнти.
- Залишити на 2 години, добре вимішати і приправити на смак (крім солі та перцю, можна додати мускат, коріандр, гвоздику).
- Щільно закрити кришкою та залишити в холодильнику на 2-3 дні.
Насіння гірчиці жовтої добре проростає, з нього виходять цікаві хрусткі паростки з витонченим смаком і свіжогострим ароматом. Вони містять у собі максимум вітамінів, мінералів і антиоксидантів, а також близько 35% білка.
Існує багато методів пророщування, але найбільш зручним буде помістити промиті зерна в спеціальні баночки або насипати їх у ємність на змочене водою дно. Через 3-5 днів можна вживати проростки гірчиці як добавку до салатів, супів, соусів, бутербродів.
Регулярне вживання насіння та проростків гірчиці чинить антибактеріальну та антиоксидантну дію на організм, знищує шкідливу мікрофлору й активно бореться із запальними та хронічними захворюваннями.
Дихальна система. Лікування кашлю та застуди. Протинабряковий і відхаркувальний ефект, виведення мокротиння.
Кровоносна система. Профілактика інфаркту та атеросклерозу, очищення судин, зниження підвищеного артеріального тиску.
Травна система. Поліпшення травної функції, стимуляція вироблення шлункового соку. Допомога при захворюваннях печінки та жовчного міхура, харчових розладах, метеоризмі.
Покривна система. Зменшення запальних процесів при псоріазі. Загоєння ран, дерматитів, екземи, акне. Бактерицидний вплив на шкіру.
Статева система. Користь для жінок при менопаузі. Поліпшення роботи статевих органів, користь при ерозіях шийки матки у жінок, боротьба з грибковими інфекціями. Сприятливий вплив на репродуктивні можливості.
Нервова система. Допомога при ішіасі. Позитивний вплив на роботу мозку і пам’ять.
Ендокринна система. Допомога у профілактиці та лікуванні діабету. Нормалізація метаболізму. Підтримка гормонального балансу.