Біла (або англійська) гірчиця має найбільш нейтральний аромат і смак, у порівнянні з чорною і жовтою, оскільки містить менше летючих олій. Тепло та пекучість від неї залишається в основному на язиці, а не в носі, як це відбувається з насінням інших видів. Ідеальна для приготування гірчичних соусів, маринадів і солінь, але потребує додаткових прянощів. Окрім харчових цілей, широко використовується у косметології та лікуванні.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки гірчиці: від догляду за рослиною до фасування.
Вирощування. Наша біла гірчиця сорту Кароліна зростає далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіжі гірчичні зерна з останнього врожаю.
Фасування. У день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Гірчиця – улюблениця української, французької, німецької, індійської та інших кухонь світу. Білий сорт має ніжний і пікантний смак, використовується для приготування овочевих страв, супів, соусів і гарнірів. Для підсилення смаку насіння можна трохи розігріти або обсмажити в олії.
Використання насіння білої гірчиці у якості приправи відносно невелике, але цільні зернятка часто додають у мариновані овочі в поєднанні із лавровим листом та духмяним перцем. Мелене насіння – популярна спеція в Англії, де його змішують із водою та додають у тушковані страви та соуси. Завдяки властивостям емульгатора гірчицю використовують під час приготування класичного та веганського майонезів.
Білі зерна, злегка розмелені, у поєднанні з імбиром, ялівцем та карамельним сиропом утворюють баварську гірчицю – м'яку та солодкувату. З білого та жовтого насіння із додаванням оцту виходить російська (дуже гостра!) гірчиця, а якщо оцет замінити огірковим розсолом – вийде так званий гардал. Перемоловши зерна в порошок, заливши гарячою водою та додавши куркуму, оцет і досить багато цукру, отримаємо неймовірно смачну американську гірчицю!
Пікантно-солодкий соус додасть свіжості та гостроти овочевим і м’ясним стравам, наситить їх ароматом, допоможе краще засвоїтися “важкій” їжі та розпалить апетит. Дуже нагадує американський соус коул слоу, яким зазвичай заправляють салат зі свіжої капусти та моркви.
- насіння білої гірчиці – 1 ч.л.
- гірчиця столова – 2 ст.л.
- мед – 1 ч.л.
- хрін столовий з буряком – 1 ст.л.
- майонез – 200 г.
- Готову класичну гірчицю перемішати з медом.
- Додати хрін, зерна білої гірчиці та майонез.
- Все перемішати.
Насінинки білої гірчиці потребують замочування на 4 години. Паростки готові через 5-6 днів. 1 г насіння дорівнює 10 г паростків.
Вживання у пророщеному вигляді насіння білої гірчиці стимулює кровообіг, усуває болі у м’язах і допомагає при простудних захворюваннях. Проростки використовують для заправки овочевих салатів і свіжого сиру. Мають гострий смак, але не такий сильний, як у чорної гірчиці.
Спочатку потрібно замочити зерна у воді на кілька годин, потім викласти насіння на попередньо зволожену підкладку в контейнер або спеціальні пристрої для пророщування. Якщо матеріал тонкий, то для більшої вологоємності краще скласти його у кілька шарів. Насіння не повинне плавати. Потримати кілька днів у темному місці, потім поставити на світло, періодично промиваючи. Проростки будуть помітні вже через 3 дні, а до стану паростків насіння потрібно зволожувати ще стільки ж часу.
Продукт має високу харчову цінність, омолоджує організм, зміцнює імунітет. Завдяки активним антибактеріальним властивостям бореться з патогенними мікроорганізмами та вірусами. Має зігріваючий ефект.
Кровоносна система. Допомога при аритмії та гіпертонії. Профілактика атеросклерозу, перешкоджання утворенню холестеринових бляшок, розрідження крові.
Травна система. Налагодження травлення та поліпшення апетиту, стимуляція виділення шлункового соку. Поліпшення жовчовідтоку та роботи печінки. Знезараження ротової порожнини.
Покривна система. Прискорення процесів регенерації тканин, користь при шкірних захворюваннях, псоріазі, лишаї, дерматитах.
Нервова система. Поліпшення зору, пам’яті та загального психологічного стану. Профілактика склерозу. Усунення безсоння, головних болів, невралгій.
Опорно-рухова система. Профілактика остеопорозу, зміцнення кісткової тканини. Допомога при набряках суглобів.
Видільна система. Легкий сечогінний ефект. Усунення набряклостей. Виведення з організму токсинів і солей.
Дихальна система. Усунення кашлю, застуди та бронхіту, запалень дихальних шляхів (як при внутрішньому, так і при зовнішньому застосуванні).