Біле цільне сорго дуже м’яке та солодкувате на смак, нагадує поєднання горіхів та кукурудзи. Не містить глютен, ГМО й ідеально підходить для тих, хто страждає на целіакію. Відмінне джерело харчових волокон, що допомагає обмежити споживання їжі. Містить більше білка та менше крохмалю, ніж інші види сорго.
Компанія "Земледар" ретельно контролює весь процес постачання сорго: від догляду за рослиною до фасування.
Вирощування. Наше біле сорго росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіже насіння сорго з останнього врожаю.
Фасування. У день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Біле сорго використовують у цільному вигляді як ситний гарнір або у випічці, додають у супи та овочеві салати, "лопають", як попкорн, присмачуючи різними добавками.
Воно універсальне, і його легко додавати до різноманітних страв, у тому числі солодких. У невеликих кількостях надає в’язкості рагу та соусам, не впливаючи на кінцевий смак. Може виступати заміною рису та кіноа в рецептах.
За наявності необхідного обладнання насіння подрібнюють на крупу, борошно або крохмаль. В обсмаженому та перемеленому вигляді можна заварювати як каву.
Каша із сорго з гарбузом та осінніми фруктами добре підходить для дітей зі слабким імунітетом. Вона підготує організм до холодної пори року. Рекомендуємо подавати на сніданок.
- сорго цільне – 150 г
- гарбуз – 50 г
- яблуко – 1 шт.
- айва – 1 шт.
- масло вершкове – 60 г
- родзинки – 30 г
- вода – 500 мл
- мед для подачі
- Сорго попередньо замочити на ніч, перед приготуванням промити до прозорої води.
- Яблука та айву помити, очистити від насіння, нарізати середніми кубиками.
- Родзинки промити й перемішати з фруктами.
- Гарбуз помити, очистити від шкірки, нарізати кубиками середньої величини.
- У каструлі розтопити вершкове масло, додати гарбуз і половину сорго.
- Зверху викласти половину фруктової суміші.
- Всипати решту сорго та фруктів з родзинками. Залити гарячою водою.
- Томити кашу на слабкому вогні близько години. Подавати, поливши медом.
Пророщування сорго не набуло поширення.
Сорго – чудовий антиоксидант. Завдяки фенольним сполукам має протизапальні, антидіабетичні та протиракові властивості. Дубильні речовини в сорго можуть пригнічувати фермент, пов’язаний з розвитком раку грудей. Суперпродукт для діабетиків, вегетаріанців і тих, хто дотримується безглютенової дієти.
Кровоносна система. Зміцнення серця. Зниження рівня холестерину та ризику інсульту. Посилення синтезу червоних кров’яних тілець і стимуляція кровообігу.
Ендокринна система. Поліпшення обміну речовин (зокрема метаболізму білка) та контролю маси тіла. Сприяння виробленню енергії. Стабілізація цукру в крові.
Опорно-рухова система. Зміцнення кісток, сприяння нарощуванню м’язів. Профілактика остеопорозу та артриту.
Травна система. Поліпшення апетиту. Лікувальна дія при захворюваннях ШКТ, харчових розладах. Очищення кишечника, усунення здуття та дискомфорту.
Нервова система. Важлива роль у нервовому розвитку. Поліпшення настрою та здатності зосереджуватися, зниження стресу та розвитку депресії.