З усіх представників бобових маш відрізняється найніжнішим смаком і текстурою, а також глянсовою, ніби відполірованою, оболонкою. У вареному вигляді апетитно пахне зеленню та свіжістю, має солодкуватий смак і м’якість. Маш легко засвоюється, не викликає тяжкість у шлунку та газоутворення. Часто зустрічається під назвою “боби мунг”.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес постачання машу з полів до покупця: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Наш маш росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Боби зберігаються відповідно до санітарних норм і фасуються у день замовлення. Покупець отримує свіжий маш з останнього врожаю.
Фасування. Товар упаковується в екологічну паперову тару та надсилається покупцеві.
Маш активно використовують у вареному та пророщеному вигляді у центрально- та східноазіатській кухнях: в Узбекистані з нього готують кашу машкічірі, супи машхурда, мош угра, мошова, у Таджикистані – суп мошубірінч, в Індії – коржі ідлі, суп дал, кашу кічрі.
Боби використовуються як основа для машевого хумусу, паштету, печива. Варений маш добре поєднується з картоплею, морквою, капустою, злаками, горіхами, вареними та запеченими овочами, рисом; пророщений – із сирими овочами, зеленню та морською капустою. Іноді в рецептах можна зустріти борошно з машу.
Перед варінням боби бажано вимочити 8-10 годин, щоб прискорити процес приготування та усунути фітинову кислоту.
Поживна каша з машу порадує легким смаком і оксамитовою текстурою на обід або вечерю, додасть бадьорості та енергії. Страва сподобається навіть тим, хто не дуже любить боби, адже ця каша просто тане у роті!
- маш – 1 скл.
- вода – 2 скл.
- куркума, імбир, перець – по ¼ ч.л.
- рис – ½ скл.
- оливкова олія – 3 ст.л.
- зелень (кріп, петрушка) – на смак.
- Боби перебрати (при потребі) та замочити у воді на 1 годину.
- Перекласти в каструлю або мультиварку, залити 2 скл. чистої води й варити протягом 30-40 хвилин.
- Паралельно відварити рис до готовності.
- Змішати рис з машем і спеціями, заправити олією, перемішати.
- Зверху прикрасити зеленню.
Пророщений маш має виражений свіжий смак і величезний лікувальний потенціал. У процесі проростання змінює поживний склад: у ньому стає більше амінокислот, антиокислювачів (майже в 6 разів) і менше калорій, антинутрієнтів.
Щоб проростити зернята, потрібно їх перебрати, добре промити, залити водою і залишити на ніч. Вранці злити воду. Уже на цьому етапі можна спостерігати прокльовування паростків, але використовувати їх ще рано. Слід акуратно перекласти боби на блюдце або тарілку з підкладеною марлею та накрити зверху ще одним шаром вологої марлі. Періодично перевіряти, щоб зерна не висохли. Через 2-3 дні пророщений маш можна вживати в їжу, ретельно промивши.
Маш має хороші детоксикуючі властивості, здатний знижувати апетит і тягу до солодкого, запобігати тепловим ударам. Регулярне вживання бобів здатне знизити ризики діабету, хвороб серця та онкології.
Видільна система. Виведення шлаків, токсинів, вільних радикалів, важких металів з організму, поліпшення роботи нирок.
Кровоносна система. Зниження рівня “поганого” холестерину ЛПНЩ, кров’яного тиску, ризику серцевих захворювань.
Травна система. Нормалізація стулу, прискорення руху їжі через кишечник. Живлення корисних кишкових бактерій. Зниження ризику раку товстої кишки.
Опорно-рухова система. Зміцнення кісток, профілактика артритів і артрозу.
Статева система. Полегшення клімактеричного симптому у жінок, благотворний вплив на репродуктивну функцію.
Ендокринна система. Підвищення опірності організму інфекціям і вірусам. Зниження рівня цукру в крові.