Соя, як і всі бобові, характеризується високим вмістом білка (до 50% складу). Має нейтральний смак і світло-жовтий колір. Служить сировиною для виготовлення рослинних замінників сиру, молока та м’яса, а також олії, темпе, соусів та ін.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки сої покупцеві: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Соя росте далеко від великих міст, автомагістралей і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується в день замовлення. Покупець отримує свіжі соєві боби з останнього врожаю.
Фасування. В день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Як і інші бобові, соя перед приготуванням потребує попереднього замочування (в підсоленій воді). Її можна вживати у вареному, тушкованому, запеченому та пророщеному вигляді, поєднувати зі всілякими крупами, овочами та зеленню, додавати в супи й пасту, робити з неї рослинне молоко, сири та “м’ясо”.
Завдяки нейтральному смаку, соя може служити основою для будь-яких страв.
Соєве пюре можна додавати в кекси, печиво та млинці, робити намазку для бутербродів у поєднанні з легким майонезом і приправами, використовувати як начинку для пиріжків.
Тушковані з овочами боби – ароматна корисна страва, яка, незважаючи на використання лише рослинних інгредієнтів, виходить дуже поживною. Смачно поєднується із зеленню та свіжими салатами.
- соя – 2 скл.
- часник – 7 зубчиків
- морква – 1 шт.
- ріпчаста цибуля – 1 шт.
- соус томатний – 4 ст.л.
- лист лавровий – 2 шт.
- паприка мелена – 1 ч.л.
- перець чорний мелений – 0,5 ч.л.
- часник мелений – 1 ч.л.
- сіль – 1 ч.л.
- рослинна олія для смаження – 2 ст.л.
- Сою промити й перебрати. Залити водою мінімум на 8 годин.
- Воду злити, сою промити, відварити на повільному вогні 1,5-2 години. У процесі варіння за потреби додавати воду.
- Подрібнити цибулю і часник, натерти на тертці моркву. Обсмажити овочі на рослинній олії.
- Коли соя стане м’якою, додати до неї овочі, томатний соус, сіль і спеції. Готувати під кришкою ще хвилин 15-20, потім дати трохи настоятися.
Соєві боби рекордсмен по вмісту білків і містять їх від 34 до 45 %. За цим показником соя випереджає м’ясо, молочні продукти та горіхи, а отже є відмінним джерелом протеїну. Ми звикли бачити сою на продуктових полицях в вигляді соєвого м’яса або тофу але в цьому рецепті ми використовуємо саме соєві боби, адже в них збережена найбільша кількість поживних речовин, жирів та амінокислот, що дарує нам природа.
Для отримання смачних соєвих проростків знадобляться марля та глибока тара з кришкою. Попередньо сою потрібно вимочити, потім промити. Марлю, складену в 3-4 шари, викласти на дно миски, зверху розкласти 2-3 ст.л. бобів, збризнути їх водою і налити трохи води на марлю. Накрити зверху іншим марлевим шаром, закрити тару кришкою та залишити на добу при кімнатній температурі. Потому потрібно знову скропити сою водою, накрити марлею та кришкою, залишити ще на одну добу. Після цього повинні проклюнутися перші паростки. Ще через день вони вже можуть досягати 1 см. Повторювати процедуру до отримання паростків приблизно 10-сантиметрової довжини. Тоді їх можна вживати в їжу, дотримуючись кількох правил:
- обов’язково промити теплою водою і видалити лушпиння;
- бланшувати перед додаванням їх у страви;
- зберігати в холодильнику в скляному контейнері кілька днів.