Сорго – древній злак родом з Африки, схожий на кукурудзу та досить популярний у світі. Борошно з нього має світлий колір, м’який солодкуватий смак і чудово підходить для безглютенової випічки. Борошно сорго “Земледар” виготовляється з екологічно чистих зерен з контролем усіх аспектів помелу, щоб отримати продукт бездоганної якості.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва: від контролю якості насіння до фасування борошна.
Вирощування. Сорго вирощується далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Все борошно виготовляється тільки в день замовлення. Покупець отримує свіже якісне борошно, зі збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовується німецький жорновий млин з просіювачем, зроблений з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей зерна.
Фасування. Свіже борошно сорго пакується у крафтові паперові пакети.
Традиційно використовувалося для приготування млинців, каш і коржів. Зараз часто виступає інгредієнтом безглютенової випічки.
Борошно із сорго з легким смаком і чудовою легкою текстурою зазвичай не використовується у якості прямої заміни пшеничного, оскільки йому не вистачає клейкості. Найбільш ефективне у поєднанні з крохмалистим борошном, щоб випічка не була сухою та розсипчастою. У безглютенову випічку рекомендується додавати більше сполучних речовин.
Добре поєднується з ваніллю, теплими спеціями, бананами, ягодами, кісточковими фруктами, горіхами, маслом, карамеллю та медом.
Хрустка бісквітна посипка з борошна сорго прекрасно контрастує із в’язкою, солодкою фруктовою сумішшю. Можна використовувати заморожені ягоди та насолоджуватися десертом круглий рік. Влітку – з кулькою морозива, взимку – з гарячим ванільним заварним кремом.
- яблука солодкі – 3 шт.
- вода – 1 ст.л.
- цукрова пудра – 1 ст.л.
- ожина – 300 г
- борошно сорго – 100 г
- вівсяні пластівці – 50 г
- мигдальна крихта – 50 г
- коричневий цукор – 50 г
- кориця – 1 ч.л.
- вершкове масло – 75 г.
- Яблука очистити від шкірки, нарізати шматочками та викласти в каструлю з водою та цукровою пудрою. Потомити на помірному вогні під кришкою хвилин 15-20, час від часу помішуючи, доки яблука не перетворяться на кашку.
- Викласти яблучне пюре у форму для запікання. Зверху рівномірно розподілити ожину.
- Приготувати крихту з борошна сорго, вівсяних пластівців, меленого мигдалю, цукру, кориці та масла.
- Розкласти крихту на фрукти й запікати близько 30 хвилин (до золотавості) при 180°C.
Борошно сорго містить антиоксиданти та сприяє зменшенню запальних процесів в організмі, покращує стан при ревматизмі. Деякі фенольні сполуки у сорго мають протиракову дію. Відмінний продукт для діабетиків і вегетаріанців.
Кровоносна система. Зміцнення серцевого м’яза. Зниження ризику інсульту. Сприяння ефективному функціонуванню гемоглобіну.
Ендокринна система. Поліпшення метаболізму, профілактика ожиріння та діабету. Стабілізація цукру в крові.
Травна система. Поліпшення апетиту. Цілюща дія при захворюваннях шлунково-кишкового тракту (виразках), харчових розладах. Очищення кишечника, усунення здуття та дискомфорту.
Опорно-рухова система. Зміцнення кісток, сприяння нарощуванню м’язів. Профілактика остеопорозу.
Покривна система. Поліпшення стану шкіри і волосся.
Видільна система. Сприяння виведенню токсинів з організму.