Ячмінне цільнозернове борошно – дуже корисний дієтичний продукт із низьким глікемічним індексом. Воно багатше клітковиною та бета-глюканом і втрачає менше поживних речовин під час обробки, ніж пшеничне. Використовується переважно для приготування ячмінного та інших видів хліба, здоби. Має помірний аромат, солодкуватий смак та надає випічці м’якості.
Компанія "Земледар" ретельно контролює весь процес виробництва: від контролю якості ячмінного зерна до розфасовки борошна.
Вирощування. Ячмінь для продукції “Земледар” вирощують далеко від великих міст та промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Борошно виготовляється у день замовлення, таким чином покупець отримує найсвіжіший якісний продукт із збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовується німецький жорновий млин з просіювачем, виготовлений з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей ячменю.
Фасування. Свіжовиготовлене борошно пакується у крафтові паперові пакети.
Ячмінне борошно в чистому вигляді або в сумішах найчастіше використовується для приготування хліба. Не має такої важкої текстури, що зазвичай асоціюється з цільнозерновим борошном. При дріжджовому випіканні рекомендується поєднувати з іншими видами глютенового борошна. У випадку ж із кексами, тортами, печивом і швидким бездріжджовим хлібом ячмінним борошном можна повністю замінити пшеничне.
Борошно з ячменю використовують також для макаронних виробів і дитячого харчування, як загусник для супів, соусів і смузі, для приготування каші (що виходить ніжнішою, ніж із ячмінних круп).
Чудове швидке печиво з цільнозерновим ячмінним борошном сподобається дорослим із філіжанкою кави на сніданок, а дітям – з теплим молочком або чаєм. Цукор можна замінити медом, скоригувавши кількість борошна.
- білий цукор – ½ скл.
- коричневий цукор – ½ скл.
- вершкове масло (або маргарин) – ½ скл.
- яйця – 1 шт.
- арахісова паста – ⅔ скл.
- ячмінне борошно – 1½ скл.
- розпушувач – 1-2 ч.л.
- сода – 1-2 ч.л.
- морська сіль – ¼ ч.л.
- Змішати вершкове масло з цукром до стану крему. Додати яйце та арахісову пасту.
- В іншій мисці змішати всі сухі інгредієнти, а потім об’єднати з м’якою масою.
- Розкачати тісто в кульки діаметром близько 2,5 см і викласти їх на змащене маслом деко на невеликій відстані один від одного. Притиснути кожну кульку вилкою.
- Випікати при температурі 180°C протягом 10-12 хвилин до золотистого кольору.
Ячмінне борошно багате на вітаміни, мінерали та клітковину, що наділяють її загальнозміцнюючими, противірусними, тонізуючими, антиоксидантними та іншими властивостями.
Ендокринна система. Поліпшення контролю цукру в крові, зниження інсулінорезистентності. Сприяння зниженню ваги, нормалізація обміну речовин. Зміцнення імунітету.
Травна система. Зниження кислотності шлунка. Запобігання каменеутворенню в жовчному міхурі. Полегшення запорів та виразкового коліту. Пробіотичні властивості.
Кровоносна система. Зниження рівня холестерину, очищення та зміцнення судин. Нормалізація тиску. Профілактика анемії.
Покривна система. Сприяння виробленню колагену, профілактика зморшок, вирівнювання кольору обличчя (у поєднанні з молочною сироваткою можна використовувати як маску для обличчя).
Видільна система. Очищення від токсинів, радіонуклідів, вільних радикалів. Допомога при захворюваннях сечовивідних шляхів.
Нервова система. Усунення стресів, дратівливості. Поліпшення концентрації, стимулювання мозкової активності.