Ячмінна крупа "Земледар" виготовляється шляхом очищення ячменю від зовнішньої оболонки. Таку крупу називають перловкою (відрізняється від ячної тим, що зерна не подрібнюються). Популярна у слов’янських, північноєвропейських кухнях, а також в Італії. Це неймовірно корисний дієтичний продукт із низьким глікемічним індексом.
Компанія "Земледар" ретельно контролює весь процес виробництва: від контролю якості ячмінного зерна до розфасовки крупи.
Вирощування. Ячмінь для продукції “Земледар” вирощують далеко від великих міст та промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Крупи виготовляються у день замовлення, таким чином покупець отримує найсвіжіший якісний продукт із збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовується німецький жорновий млин, виготовлений з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей очищеного ячменю.
Фасування. Свіжовиготовлена крупа пакується у крафтові паперові пакети.
Найбільш популярний спосіб використання перловки – гарнір. Варити її можна на воді, молоці, бульйоні та обов’язково заправити ароматним маслом (як і будь-яку іншу кашу). Для більш швидкого приготування рекомендується попереднє замочування або “подвійне” варіння – зі зливанням першої води. Іноді доречно обсмажити крупу перед приготуванням для розкриття ароматів. Вона смачна як у солодких (з медом, горіхами), так і в солоних (із засмажкою з цибулі, грибів, кабачків, солодкого перцю, баклажанів, квашеної капусти і т.д.). Найкорисніші поєднання з перловкою: відварена нежирна морська риба, відварений буряк, капуста цвітна та брокколі, помідори, огірки.
Перлову кашу не слід вживати разом із сирими овочами та фруктами, що містять грубу клітковину, щоб не збільшувати навантаження на кишечник (білокачанна та червонокачанна капуста, морква, редька).
Інші варіанти використання ячмінної крупи: начинка для фаршированих овочів, добавка в супи, розсольники, капусняки, зернові салати, заміна рису в поєднанні з каррі або смаженими овочами.
Ідеальний варіант смачної та поживної страви без використання інгредієнтів тваринного походження. У рецепті використовується вже готова перловка, яку ми рекомендуємо приготувати так. Декілька разів промити крупу, залити водою у співвідношенні 1:3, варити після закипання 5-7 хвилин, потім злити воду. Відкинути кашку на друшляк, каструлю ополоснути. Закип’ятити воду (2 частини у співвідношенні з крупою) з сіллю та олією, всипати перловку, варити на повільному вогні з відкритою кришкою до повного вбирання рідини (близько 20-25 хвилин).
- цукіні – 300 г
- олія рослинна – 2 ст.л.
- чебрець сушений – 3 щіпки
- яблуко зелене – 1 шт.
- вода – ½ л
- сіль – ¼ ч.л.
- бальзамічний соус – 1 ч.л.
- перловка відварена – 40 г
- перець чилі – ½ шт.
- Відварену перловку обсушити та злегка обсмажити на олії. Перекласти у миску.
- На олії, що залишилася, обсмажити нарізані кубиками цукіні та гострий перчик. Потім долити гарячу воду та трохи потушкувати.
- Додати нарізане кубиками яблучко, чебрець, сіль і потушкувати ще трохи.
- Пробити блендером до стану пюре. Подавати з ложкою обсмаженої перловки та бальзамічним соусом.
Користь перловки складається із загальнозміцнюючих, противірусних, жарознижувальних та інших властивостей. Антиоксиданти, що містяться в ній, допомагають захищати клітини від пошкоджень, викликаних окислювальним стресом, і відновлювати їх.
Ендокринна система. Контроль рівня цукру в крові, зниження інсулінорезистентності. Сприяння зниженню ваги. Нейтралізація алергічних реакцій.
Травна система. Обволікаюча дія на слизову оболонку ШКТ, зниження кислотності шлунка. Запобігання каменеутворенню в жовчному міхурі. Полегшення запорів та виразкового коліту. Пробіотичні властивості.
Кровоносна система. Зниження загального холестерину та “поганого” холестерину ЛПНГ на 5-10%, очищення та зміцнення судин. Нормалізація тиску.
Покривна система. Сприяння виробленню колагену та покращенню стану шкіри.
Видільна система. Очищення від токсинів, радіонуклідів, важких солей та металів. Допомога при захворюваннях сечовивідних шляхів.
Опорно-рухова система. Профілактика артриту та артрозу, допомога у засвоєнні кальцію.