Ячмінна крупа плющена схожа на вівсяну, але трохи товстіша та м’якша, і має нижчий показник глікемічного індексу. Це один із найбільш корисних дієтичних продуктів, тому показаний людям із цукровим діабетом та зайвою вагою. Найчастіше цю плющену крупу використовують як теплий сніданок, для приготування ячмінного хліба та домашнього пива.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва ячмінної плющеної крупи: від посіву зерна до фасування продукту.
Вирощування. Наш ячмінь вирощується далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Плющена крупа виготовляється з ячмінних зерен в день замовлення. Покупець отримує найсвіжіший та максимально корисний продукт. У виробництві використовується німецька зернодавка, зроблена з екологічних матеріалів. Низька швидкість робочих елементів пристрою забезпечує збереження всієї користі ячменю.
Фасування. Свіжа ячмінна плющена крупа пакується у крафтові паперові пакети.
Крім традиційного способу вживання на сніданок (потрібно близько 8-10 хвилин заварювання на повільному вогні), ячмінна крупа плющена також підходить для мюслі, пудингів або як добавка до м’ясного фаршу та різних начинок. Нею можна замінювати пасту або інші крохмалі в рагу та супах, використовувати як гарнір.
При застосуванні у випічці (кексах, печиві) варто попередньо замочити її на короткий час. При додаванні до хліба можна вносити в сухому вигляді на початку замісу тіста.
Ячмінну крупу плющену додають у домашнє пиво, щоб надати йому багатого зернового смаку, покращити утворення та стабільність піни, освітлити без зменшення первісної густини.
Такий ситний ароматний суп зможуть приготувати навіть новачки. Густа консистенція дозволяє використовувати його як гарнір. Якщо замінити молоко водою (або рослинним аналогом), вийде чудова страва для посту чи вегетаріанського меню.
- ячмінна плющена крупа – 1 скл.
- печериці – 300 г
- молоко – 1 л
- вода – 2 скл.
- цибуля-порей – 1 шт.
- морква – 1 шт.
- стебла селери – 1 шт.
- борошно – 1 ст.л.
- чебрець сушений – 1 ч.л.
- олія рослинна – 3 ст.л.
- сіль та перець – на смак.
- Подрібнити порей (кільцями), моркву та селеру (кубиками), обсмажити в каструльці на олії до прозорості цибулі.
- Додати нарізані пластинками печериці, готувати ще 5 хвилин.
- Влити воду та довести до кипіння.
- Всипати ячмінну крупу плющену та чебрець.
- Борошно з’єднати з сіллю та перцем, розвести половиною молока, вливаючи тоненькою цівкою та перемішуючи.
- Додати молочно-борошняну масу разом з рештою молока в суп, довести до кипіння. Варити на маленькому вогні під кришкою 5 хвилин.
Користь ячменю полягає у його загальнозміцнювальних, противірусних, антиоксидантних, протипухлинних, жарознижувальних та інших властивостях. Плющена крупа допомагає швидко відновитися після операцій, тривалих хвороб та хіміотерапії.
Ендокринна система. Поліпшення обміну речовин, зниження апетиту. Зменшення ризику діабету 2 типу за рахунок покращення секреції інсуліну та нормалізації рівня цукру.
Кровоносна система. Зниження “поганого” холестерину, високого тиску та ризику серцево-судинних захворювань. Очищення та зміцнення судин.
Видільна система. Очищення від токсинів, радіонуклідів, важких солей та металів. Допомога при захворюваннях сечовивідних шляхів.
Травна система. Обволікаючий вплив на слизову оболонку ШКТ, зниження кислотності шлунка. Профілактика каменеутворення у жовчному міхурі. Усунення запорів, хвороби Крона, виразкового коліту. Поліпшення перистальтики, сприяння зростанню дружнього кишкового мікробіома.
Покривна система. Профілактика зморшок, омолоджуючий ефект, підвищення пружності та еластичності шкіри.