Нешліфований рис темніший за кольором, через що його ще називають бурим, і більш корисний за рахунок збереження оболонки зерна, у порівнянні з білим. Він “живий” і підходить для пророщування, а також для приготування цільнозернового рисового борошна. Готується бурий рис трохи довше, вимагає попереднього замочування, але зате має набагато більше користі та поживності, ніж очищений.
Компанія “Земледар” ретельно перевіряє якість продукції у постачальників, перш ніж прийняти рішення про закупівлю та подальшу співпрацю.
Тестові зразки. Тестові зразки і наявність документів, що підтверджують відповідність міжнародним санітарним нормам і високій якості, – обов'язкові умови закупівлі зерна імпортного походження. Наша компанія докладає великих зусиль, щоб запропонувати покупцям продукцію найкращої якості.
Зберігання. Нешліфований рис зберігається у відповідності з усіма санітарними нормами. Фасується лише в день замовлення. Таким чином покупець отримує свіжий бурий рис з останнього врожаю.
Фасування. Товар упаковується в екологічну паперову тару та надсилається замовникові.
Бурий рис використовують як гарнір, основу для плову, різотто, вегетаріанських котлет, начинку для ролів, запіканок, фаршированих овочів. Він прекрасно поєднується з зеленню та овочами (брокколі, цибулею, морквою, зеленим горошком, кабачками, огірками), сухофруктами, цитрусовими, спеціями (розмарином, паприкою, асафетидою, чорним перцем, шавлією, базиліком, часником, фенхелем, лавровим листом), м’ясом і морепродуктами.
Потребує попереднього замочування (мінімум 30 хвилин), щоб зерно рівномірно набрякло і зберігало цілісність при температурній обробці, а також для виведення фітинової кислоти. Після приготування рис зберігає розсипчастість і має приємний горіховий аромат.
Через властивість кріпити не рекомендується поєднувати рис із картопляним пюре, сирим буряком, хроном, редькою, вареною цвітною капустою, баклажанами.
Рисовий гарнір гармонійно доповнять рослинна олія, тушковані овочі та спеції. Він підійде до свинини, курки, креветок і навіть зійде за основну страву.
- рис коричневий – 1 скл.
- вода або овочевий бульйон – 2 скл.
- рослинна олія – 1 ч.л.
- сіль і спеції – на смак
- овочі тушковані – на смак.
- Рис промити під проточною водою та замочити в холодній воді хвилин на 30-35.
- У підсолену воду або бульйон всипати рис, додати олію та довести до кипіння, потім зменшити вогонь до мінімального. Накрити кришкою і варити до готовності (близько 45 хвилин).
- Дати рису настоятися хвилин 10, закутавши каструлю щільним махровим рушником. Потім збити виделкою.
- Потушкувати улюблені овочі та додати до рису. Приправити спеціями на смак.
Для пророщування рису підготувати глибоку тару або спеціальну ємність для пророщування. Зерно добре промити під проточною водою, вибрати те, що сплило. Замочити рис холодною водою та накрити марлею. Через 9-10 годин воду злити, рис промити й періодично зволожувати для кращого проростання.
Перші паростки повинні з’явитися через 2 доби, їх уже можна буде вживати в їжу як самостійний cуперфуд або додавати в смузі, салати, закуски. Під час пророщування рису з’являється вітамін С і активуються інші вітаміни. З рисових проростків роблять компреси і примочки.
Не можна вживати зерна, які не проросли, і паростки більше 1-2 мм завдовжки. Утриматися від вживання при виразці шлунку.
Коричневий рис забезпечує організм необхідною кількістю глюкози, насичує енергією та бадьорістю. Має антиоксидантні та протипухлинні властивості.
Видільна система. Виведення зайвих солей, важких металів і рідин з організму без наслідків у вигляді обезводнення та діареї. Поліпшення роботи нирок.
Кровоносна система. Відновлення клітин крові, протидія появі холестеринових бляшок. Зниження артеріального тиску.
Ендокринна система. Зміцнення імунітету. Нормалізація рівня цукру в крові. Налагодження вуглеводного обміну, прискорення обміну речовин.
Травна система. Стимуляція стінок і очищення кишечника. Прискорення засвоєння та просування їжі без підвищення кислотності шлунку. Очищення печінки, відновлення гепатоцитів.
Нервова система. Стимуляція передачі нервових імпульсів. Поліпшення сну. Підвищення стресостійкості та концентрації уваги, усунення депресивних станів і мігрені.
Опорно-рухова система. Сприяння відновленню кісток і м’язів після травм і хірургічних втручань. Поліпшення еластичності міжсуглобних тканин. Профілактика артриту.