Льон – рідкісна культура, в якій містяться відразу всі 3 незамінні поліненасичені жирні кислоти: омега-3, омега-6 та омега-9. Насіння білого льону – світло-золотисте та глянсове, смак у нього приємніший і ніжніший, ніж в олійного коричневого, а в складі – більше антиоксидантів і пектинів. Золотий льон добре проростає.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки золотого льону з полів до покупця: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Наш льон росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Лляне насіння зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіжий білий льон з останнього врожаю.
Фасування. Товар упаковується в екологічну паперову тару та надсилається покупцеві.
Льон білий використовується в цілому та подрібненому вигляді як інгредієнт каш, пюре, салатів, сиру, крекерів або як паніровка. Для оздоровчого ефекту додайте трохи лляного насіння у ранкову вівсянку, йогурт, кефір, смузі, домашній соус, козинаки.
Льон можна використовувати як замінник яєць у веганських і сироїдних рецептах, оскільки він має хороші желеутворюючі та сполучні властивості.
Можливо, вам припаде до смаку лляна халва з медом і апельсиновою цедрою.
Хлібці з насінням білого льону – корисний і ситний перекус для дітей і дорослих прихильників здорового харчування. Його зручно брати з собою на роботу, в дорогу і просто апетитно похрумтіти.
- насіння соняшнику – 50 г
- насіння білого льону – 4 ст.л.
- насіння гарбуза – 4 ст.л.
- насіння кунжуту – 80 г
- кукурудзяне борошно – 200 г
- олія лляна – 4 ст.л.
- сіль – ½ ч.л.
- вода – 200 мл.
- Все насіння змішати з борошном, додати до них сіль та олію.
- Воду довести до кипіння та поступово влити в масу. Ретельно перемішати.
- Розподілити тонким шаром на пергаменті.
- Поставити випікати в духовку, нагріту до 150°C, на 55 хвилин.
- Дати охолонути й розламати на хлібці.
Білий льон дуже добре проростає та вживається як добавка до смузі, салатів і просто як корисна закуска. Проростки показані при гіпертонії, тромбофлебіті, варикозному розширенні вен.
Щоб отримати корисні паростки, розподіляємо насіння в 1 шар по тарілці. Змочуємо водою, накриваємо вологою тканиною. Періодично піднімаємо тканину і залишаємо насіння на повітрі. Воно повинне бути весь час вологим, але не лежати у воді. Приблизно через 12 годин утворюється слиз, який заважає насінню дихати, тому його необхідно видалити промиванням. Після цього насіння розстеляємо на тарілку і додаємо потроху води кілька разів на день, щоб льон міг пити й дихати.
Перед вживанням проростки необхідно ще раз промити.
Насіння льону – продукт молодості та краси з сильними антиоксидантними властивостями. Воно служить профілактикою старіння, онкології та діабету, захистом від радіації. Найчастіше рекомендується вживати насіння льону натщесерце, ретельно розжовуючи, або ж у вигляді відварів і заварки з лікувальним слизом.
Видільна система. Абсорбція та виведення токсинів, радіонуклідів, токсичних медичних препаратів. Поліпшення функцій сечостатевих органів. Нормалізація водно-сольового обміну.
Кровоносна система. Очищення, зміцнення і захист судин. Зниження рівня холестерину в крові й артеріального тиску. Профілактика серцевих нападів і інсультів.
Травна система. Обволікаюча, протизапальна та бактерицидна дія на слизову шлунка. Нормалізація роботи печінки та мікрофлори кишечника, посилення перистальтики. Усунення бродінь. Протипаразитарний ефект. Профілактика геморою та онкологічних захворювань ШКТ.
Покривна система. Корисний вплив на шкіру як при внутрішньому, так і при зовнішньому застосуванні (в меленому вигляді). Поліпшення стану волосся та нігтів.
Нервова система. Заспокійливий ефект, користь при безсонні, нервових виснаженнях і високих розумових навантаженнях. Поліпшення зору.
Опорно-рухова система. Профілактика та лікування артриту, радикуліту, артрозу, благотворний вплив на суглоби. Сприяння засвоєнню кальцію, відновленню після травм.
Ендокринна система. Допомога при порушеннях функцій щитовидної залози, нормалізація гормонального балансу та рівня глюкози в крові.
Статева система. Полегшення симптомів ПМС, користь при гінекологічних захворюваннях. Гармонізація жіночих і чоловічих сексуальних функцій.