Одна з найбільш корисних і доступних сиродавлених олій. Активно застосовується в медицині та кулінарії. Свіжа лляна олія має пряний аромат, схожий на аромат соломи, та злегка “підсмажений” смак. Може мати рибні нотки через великий вміст омега-3 (ця жирна кислота також міститься в риб'ячому жирі).
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва олії: від посіву насіння до розливу в тару.
Вирощування. Компанія обрала екологічні сонячні поля Тернопільщини та один з найкращих олійних сортів льону – Кудряш. Застосування будь-якої агрохімії є категорично неприйнятним.
Виробництво. Використовуються німецькі маслопреси з контролем температури для отримання холодного віджиму, щоб олія зберегла всі вітаміни та поживні речовини. Після виготовлення олія відстоюється природним методом у скляній тарі в темному місці впродовж 12 годин. Цим самим вдається досягти максимального сповільнення окислювальних процесів. Під час відстоювання мікрочастинки насіння осідають без стороннього втручання, олія стає прозорою.
Фасування. Відстояну олію розливають у скляні пляшки темно-зеленого кольору і надсилають покупцям. На прохання покупців, олія може відправлятись без попереднього відстоювання.
Найкраще підходить для заправки салатів і холодних страв. Додавати в каші і супи рекомендується після завершення приготування, щоб олія нагрілась мінімально.
Лляна олія чудово доповнює зелені салати, вінегрет, квашену капусту. Гармонійно поєднується з помідорами, буряками, огірками, яблуками, медом, йогуртом, кефіром.
Спробуйте трохи полити олією свіжий хліб або відварену картоплю і посолити за смаком – це надзвичайно смачно!
Не підходить для смаження і тушкування.
Лляні інгредієнти в цьому рецепті імітують смак риби, тому уха нагадує традиційну.
- вода – 1,5 л
- сочевиця – 0,5 скл.
- ріпчаста цибуля – 1 шт.
- солодкий перець – 1 шт.
- помідор – 1 шт.
- зелень
- сіль
- клітковина насіння льону – 1,5 ст.л.
- сиродавлена лляна олія – 3-4 ст.л.
Спосіб приготування:
- Зварити сочевицю в підсоленій воді.
- Нарізати овочі кубиками і ледь підв’ялити їх на сковорідці з товстим дном у такій послідовності: цибуля, солодкий перець, помідор.
- Коли сочевиця готова – додати овочі, посолити і дати юшці покипіти 1 хвилину.
- Всипати клітковину, накрити кришкою, настояти не менше 3 хвилин.
- Безпосередньо в супницю або обідні тарілки додати лляну олію і зелень.
Лляна олія містить безліч корисних речовин, але унікальна, в першу чергу, наявністю поліненасичених жирних кислот омега-3 й омега-6. Ці кислоти не виробляються організмом людини, але життєво необхідні для його нормального функціонування, адже саме з них синтезуються всі інші необхідні жири. До складу лляної олії входить багато мінералів і мікроелементів (кальцій, залізо, магній, фосфор, калій, цинк та ін.)
Комедогенність: 4 (не рекомендується використовувати у косметологічних процедурах для шкіри обличчя).
Для шкіри: використовуйте для пом'якшення обвітрених губ та огрубілих стоп.
Для нігтів: змащуйте нігтьову пластину і кутикули, щоб уникнути тріщин і ламкості.
Найкращий ефект для краси олія надає при внутрішньому вживанні
Свіжа лляна олія холодного віджиму чинить наступні дії на організм.
Кровоносна система. Зниження рівня “поганого” холестерину. Підвищення еластичності стінок судин. Регуляція в'язкості крові. Профілактика тромбозу, атеросклерозу, інфаркту. Нормалізація підвищеного тиску.
Нервова система. Позитивний вплив на роботу мозку та розумову діяльність. Підтримка психічного здоров’я. Поліпшення передачі нервових імпульсів при дегенеративних захворюваннях.
Опорно-рухова система. Підвищення еластичності зв'язок і гнучкості суглобів. Зменшення болю і запалень при подагрі.
Травна система. Нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту на всіх рівнях. Протистояння закрепам (легкий послаблюючий ефект). Жовчогінність. Активізація обміну речовин, що корисно при боротьбі із зайвою вагою. Стимуляція роботи печінки; допомога при гепатиті, жировій дистрофії.
Статева система. Користь для жінок при сильних менструальних болях і в період менопаузи. Підтримка потенції у чоловіків. Допомога при жіночому і чоловічому безплідді.
Покривна система. Поліпшення регенерації тканин (у тому числі після сонячних опіків). Усунення мозолів, різних висипань, екземи та псоріазу.
Ендокринна система. Регуляція гормонального фону у жінок. Зменшення ризиків виникнення діабету.
Спостерігаються позитивні результати при вживанні лляної олії онкохворими (дієта Йоханни Будвіг).
Варто пам'ятати, що олія є не ліками, а лише підтримуючим засобом. Слідкуйте за самопочуттям після прийому препарату та консультуйтеся з фахівцями (дієтологами, терапевтами).