Як і лляне борошно, клітковина виготовляється зі знежиреного насіння льону. Відмінність полягає лише у більш грубій фракції помелу. Свіжість і умови виробництва визначають поживну цінність і чудовий смак нашого продукту.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва клітковини: від посіву льону до фасування.
Вирощування. Наш льон вирощується далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Уся клітковина виготовляється тільки в день замовлення. Покупець отримує свіжий якісний продукт зі збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовуються якісні німецькі млини з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей насіння.
Фасування. Свіжа клітковина пакується в крафтові паперові пакети.
Продукт володіє прекрасними сполучними властивостями, тому цілком може замінити яйця у веганських і пісних рецептах. Змішайте 1 ст.л. лляної клітковини з 3 ст.л. води – це буде еквівалентом 1 курячого яйця.
Способи вживання клітковини:
- розчинити у теплій воді, йогурті або кефірі та з’їдати на сніданок з яблучком або будь-якими іншими фруктами (сухофруктами);
- з солодким перцем або у теплому салаті з баклажанів і селери;
- у складі вегетаріанської ухи;
- у морквяному паштеті з додаванням лляної олії;
- з динно-персиково-яблучним фрешем і вівсяним борошном.
Насправді способів безліч. Додавати клітковину з насіння льону можна у перші, другі страви, десерти й випічку. Буханець хліба з клітковиною льону виходить більш темним і об’ємним, повільніше черствіє.
Під час вживання продукту потрібно дотримуватися правильного питного режиму: випивати не менше 2 л рідини на добу.
Прості у приготуванні печеньки піднімають настрій і приваблюють тонким горіхово-фруктовим ароматом. Клітковина льону в цьому рецепті виступає сполучним елементом, надає десерту користі та поживності.
- клітковина льону – 2 ст.л.
- пюре яблучне – 250 г
- чорнослив, курага, горіхи – по 60 г.
- Клітковину льону залити яблучним пюре та залишити на 1-2 години набухати.
- Після цього пробити масу блендером.
- Сухофрукти промити і додати до лляної суміші разом з горішками.
- Деко застелити пергаментом, викласти на нього сформоване печиво.
- Випікати протягом 1 години, при 130°С. Вимкнути духовку, перевернути печеньки та залишити ще на 30-40 хвилин підсушитися.
Лляна клітковина – джерело потужних антиоксидантів, що захищають організм від запальних процесів. Складається одночасно з розчинних і нерозчинних мікроволокон. Її цілющі властивості можна збільшити, вживаючи з іншими видами клітковини (розторопшевою, гарбузовою).
Видільна система. Абсорбція та виведення токсинів. Поліпшення функцій сечостатевих органів. Нормалізація водно-сольового обміну.
Кровоносна система. Очищення та захист судин від холестерину і всіляких пошкоджень. Профілактика серцевих нападів і інсультів.
Нервова система. Поліпшення зору. Підтримання психічного здоров’я.
Травна система. Обволікаючий, протизапальний та бактерицидний вплив на слизову шлунка. Нормалізація роботи печінки, мікрофлори кишечника та перистальтики. Виведення шлаків, усунення бродінь. Профілактика геморою й онкологічних захворювань ШКТ.
Покривна система. Корисний вплив на шкіру як при внутрішньому, так і при зовнішньому застосуванні. Зміцнення волосся та нігтів.
Статева система. Гармонізація жіночих і чоловічих сексуальних функцій.
Ендокринна система. Нормалізація рівня глюкози в крові.
Варто пам’ятати, що клітковина є не ліками, а лише підтримуючим засобом. Слідкуйте за самопочуттям після прийому препарату та консультуйтеся з фахівцями (дієтологами, терапевтами).