Лляне борошно отримують з насіння льону після віджимання з нього олії (лляне борошно і мелене насіння льону – різні продукти). Підходить як для кулінарного, так і для косметологічного використання у складі масок, скрабів і компресів. Не містить глютен.
Компанія "Земледар" ретельно контролює весь процес виробництва борошна: від посіву насіння до фасування борошна.
Вирощування. Наш льон росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Все борошно виготовляється тільки в день замовлення. Покупець отримує свіже якісне борошно, зі збереженням всіх корисних властивостей. У виробництві використовується німецький жорновий млин з просіювачем, зроблений з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей насіння.
Фасування. Свіже борошно пакується у крафтові паперові пакети.
Лляне борошно – дієтичний продукт, що ідеально підходить для випічки хліба, приготування перших і других страв, а також для панірування.
Має відмінні сполучні властивості, тому цілком може замінити яйця у веганських і пісних рецептах (наприклад, в овочевих запіканках). Змішайте 1 ст.л. лляного борошна з 3 ст.л. води – це буде повноцінною заміною одного курячого яйця.
Буханець хліба з лляним борошном виходить об'ємнішим, з більш коричневою скоринкою, і повільніше черствіє. Поради для випічки з лляним борошном:
- - замінюйте 15% пшеничного борошна лляним;
- - зменшуйте кількість доданого жиру;
- - під час приготування дріжджового тіста збільшуйте кількість дріжджів на 25% і давайте тісту підійти на 15 хвилин довше.
Для оздоровчого ефекту додайте трохи лляного борошна у ранкову кашу, йогурт, кефір, салат, смузі, домашній соус. Можна просто з'їдати столову ложку борошна щодня, запиваючи його водою.
Тортильї – здорова альтернатива хлібу, але за умови використання натуральних складових. Їсти їх можна як самостійну страву або з начинкою та різними соусами. Завдяки мінімальній термічній обробці зберігаються всі корисні властивості продуктів.
- лляне борошно – 1½ скл.
- гаряча вода – 200 мл
- сіль – щіпка
- куркума, кмин, імбир, сушений часник та інші спеції на смак – ¼ ч.л.
- Борошно змішати зі спеціями та сіллю.
- Влити воду та дати тісту набрякнути. В разі потреби – підсипати ще борошна. Отримана маса повинна бути такою, щоб її можна було розкачати.
- Поверхню для розкачування та качалку присипати борошном (звичайним), можна використовувати пергаментний папір. Розкачати тісто й вирізати круглі коржі за допомогою тарілки.
- Розігріти суху сковорідку, по черзі обсмажити коржі з двох сторін по 2 хвилини.
- Подавати можна гарячими та холодними.
Лляне борошно містить потужні антиоксиданти, що захищають організм від шкідливого впливу зовнішнього середовища. Чинить згубний вплив на віруси, грибки та деякі види гельмінтів.
Кровоносна система. Зниження ризику розвитку хвороб серця. Очищення та захист судин від атеросклеротичних бляшок і всіляких пошкоджень.
Травна система. Обволікаюча, протизапальна та бактерицидна дія на слизову шлунка (лікування виразки та гастриту). Поліпшення мікрофлори кишечника та перистальтики. Виведення шлаків, абсорбція токсинів, усунення бродіння. Профілактика геморою та онкологічних захворювань ШКТ.
Нервова система. Поліпшення зору. Підтримання психічного здоров'я.
Покривна система. Корисний вплив на шкіру як при внутрішньому, так і при зовнішньому застосуванні. Зміцнення волосся та нігтів.