Кудрявець відрізняється від інших сортів льону формою насіння у вигляді краплинки та світло-коричневим відтінком. На смак він солодкуватий і маслянистий, як кунжут. У запахові насіння можна вловити рибні нотки (це через ліноленову кислоту, яка також міститься у риб’ячому жирі). До слова, льон – єдине рослинне джерело всіх трьох незамінних кислот (омега-3, омега-6, омега-9). Кудрявець – олійна культура, що використовується для приготування лляної олії. Також чудово підходить для пророщування.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки льону Кудрявець з полів до покупця: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Наш льон росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Лляне насіння зберігається відповідно до санітарних норм і фасується в день замовлення. Покупець отримує свіжий коричневий льон з останнього врожаю.
Фасування. Товар упаковується в екологічну паперову тару і надсилається покупцеві.
Льон сорту Кудрявець використовується в цілому та подрібненому вигляді: як панірування і прикраса випічки, як інгредієнт зелених салатів, вінегретів, квашеної капусти, як замінник яєць у пісних і веганських стравах.
Льон добре поєднується з помідорами, буряками, огірками, яблуками, медом, йогуртом, кефіром, сиром. З насіння можна приготувати лляну кашу з бананами, сухофруктами або ж додати його в інші гарніри. Ще з нього виходить смачне сироїдне печиво.
Лляне насіння надає звичайному салатові додаткової харчової цінності та допомагає краще засвоюватися свіжим овочам. Воно ледь похрустує серед зелені й овочів, прикрашаючи страву і на вигляд, і на смак.
- помідор – 2 шт.
- огірок – 1 шт.
- морква – 1 шт.
- цибуля біла – 1 шт.
- зелень – пучок
- льон – 1 ст.л.
- сіль і перець – на смак
- олія рослинна – 1,5 ст.л.
- Овочі добре помити й очистити.
- Помідор і огірок нарізати скибочками, цибулю – кільцями.
- Моркву натерти на тертці.
- Зелень промити та дрібно нарізати.
- Заправити салат олією, посолити та поперчити на смак, додати насіння льону та добре перемішати.
Зелена гречка – це дуже корисний продукт адже є хорошим джерелом вітамінів групи В, амінокислот і мінеральних речовин: марганцю, магнію, міді, фосфору, селену. Вона містить на 30% більше корисних властивостей ніж смажена і щоб зберегти її максимальну користь ми використали в цьому рецепті саме пророщену гречку.
Пророщене насіння льону – біологічно активна добавка до раціону та відмінне доповнення до найрізноманітніших страв.
Розподіляємо насіння в один шар по тарілці. Заливаємо водою на 3-4 мм. Через 12 годин утворюється слиз, який необхідно промити водою, щоб він не перешкоджав надходженню повітря. Після цього насіння розстеляємо на тарілку і потроху додаємо воду кілька разів на день, щоб льон міг пити та дихати.
Перед вживанням проростки треба ще раз промити.