Зелена гречка – це необсмажена крупа, в якій зберігається вся користь натурального зерна та потужні антиоксидантні властивості. Вирізняється красивим світло-зеленим кольором, більш низькою калорійністю (в порівнянні з коричневою), хрустким смаком у свіжому вигляді та дуже м’яким і ніжним – у приготованому. Часто використовується для пророщування, приготування гречаного борошна та пластівців.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки гречихи: від догляду за рослиною до фасування.
Вирощування. Наша гречка росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіжу гречану крупу з останнього врожаю.
Фасування. У день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Перед вживанням потребує замочування та полоскання для видалення слизу.
Найпопулярніший спосіб приготування – відварити крупу у воді або на пару. Багатьом може не вистачати розсипчастості й тонкого горіхового аромату, які притаманні обсмаженим ядрам, але це компенсується більшою користю. Прісний смак легко регулюється різними добавками, в тому числі солодкими. Із зеленої гречки варять каші, супи, муси, роблять оладки, хумус і навіть десерти, додають у хліб і хлібці.
Якщо замочити крупу на ніч, то вранці можна отримати або готову до вживання страву, або основу для приготування рослинного молока, солодких і солоних крем-мусів.
Смачно поєднувати з мигдальним молоком, зеленню, сиром, вершковим маслом та оливковою олією.
Оладки з зеленої гречки та спельтового борошна, з рослинним молоком і натуральним підсолоджувачем – повноцінне поєднання незвичайного смаку, аромату, зовнішнього вигляду, поживності та користі. До того ж, вони не шкодять фігурі!
- замочена зелена гречка – 1 скл.
- спельтове борошно – ½ скл.
- кокосове молоко – ½ скл. (можна приготувати самостійно, збивши у блендері кокосову м’якіть з водою та процідити через марлю)
- фініки – 2 шт.
- Гречку достатньо замочити протягом 20 хвилин у невеликій кількості теплої води (краще з 1 ст.л. лимонного соку для створення кислого середовища та вивільнення фітинової кислоти).
- Для приготування тіста змішати в блендері зелену гречку, спельтове борошно, молоко та фініки.
- Викласти ложкою на розігріту сковороду у формі оладок, обсмажити без олії на середньому вогні.
Зелена гречка – це дуже корисний продукт адже є хорошим джерелом вітамінів групи В, амінокислот і мінеральних речовин: марганцю, магнію, міді, фосфору, селену. Вона містить на 30% більше корисних властивостей ніж смажена і щоб зберегти її максимальну користь ми використали в цьому рецепті саме пророщену гречку.
Ядра зеленої гречки відмінно пророщуються. Хлорофіл у їхньому складі допомагає швидше виходити проросткам. Паростки зеленої гречки – незамінний продукт для боротьби із зайвою вагою й оздоровлення в цілому.
Цінний продукт можна отримати наступним способом:
- - залити ядра водою на 20-30 хвилин, усунути сміття, лушпиння, непридатні зерна, що сплили на поверхню;
- - відібрану гречку промити 3-5 разів під проточною водою (повторювати полоскання і зливання щогодини, поки вода не стане чистою – це необхідно через високу крохмалистість крупи);
- - промиті зернятка викласти впритул на марлю, складену в декілька шарів, зверху накривши ще одним шаром марлі;
- - перші паростки можна буде побачити вже через 12 годин, через добу-дві вони досягнуть уже великих розмірів (весь цей час гречку потрібно обполіскувати 3-4 рази на день);
- - перед вживанням паростки необхідно промити, щоб видалити з них утворений слиз.
Зберегти користь паростків можна, помістивши їх в холодильник у скляній ємності, але термін зберігання не повинен перевищувати 3-4 дні. У пророщеному вигляді вживати зелену гречку можна не більше 50 г на добу, інакше можна отримати проблеми з травним трактом.
Пророщені зерна додають у салати, смузі та інші страви або вживають як самостійний продукт-суперфуд.