Гречка в класичному, всім нам відомому вигляді – це обсмажена крупа коричневого кольору з дуже апетитним ароматом, притаманним їй як у сирому, так і в приготованому вигляді. В порівнянні із зеленою гречкою, має вищу калорійність, поліпшені смакові якості та більш тривалий термін зберігання, але трохи меншу засвоюваність. Може використовуватися для приготування гречаного борошна. Не підходить для пророщування.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки гречихи: від догляду за рослиною до фасування.
Вирощування. Наша гречка росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються. Після збору врожаю крупа просушується і обсмажується, набуваючи горіхового смаку та коричневого кольору.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіжу гречану крупу з останнього врожаю.
Фасування. У день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Найпопулярніший спосіб приготування – відварити крупу у воді або на пару. Такий гарнір виходить розсипчастим, з тонким горіховим ароматом, властивим тільки обсмаженим ядрам. Крім цього, з гречки готують смачні котлети, супи, салати, запіканки, грінки, гранолу та навіть десерти.
Гречка прекрасно поєднується з грибами, морквою, цибулею, спаржею, яблуками, яйцями, м’ясом і молоком.
Гречка – дуже доброзичлива крупа, що знаходить спільну мову з різними смаками. Спробуйте приготувати її з фруктами та родзинками – напевно такий варіант більше сподобається дітям, ніж класична гречка. З добавками та спеціями можна експериментувати, підбираючи улюблене поєднання.
- обсмажена гречка – 180 г
- банани – 2 шт.
- вода – 400 мл
- родзинки – 30 г
- кленовий сироп – 2-3 ст.л.
- ваніль – щіпка
- вершки або молоко (можна рослинне) – 50-80 мл
- мелена кориця – щіпка
- консервовані персики – 1-2 шт.
- сіль – на смак
- горішки – для прикраси.
- Родзинки залити теплою водою та залишити на 20 хвилин.
- Закип’ятити ледь підсолену воду. Всипати промиту гречку, додати кленовий сироп, корицю, ваніль. Довести повторно до кипіння. Зменшити вогонь до слабкого і варити 10 хвилин під кришкою. Потім перемішати та “підсушити” гречку без кришки, щоби вся рідина випарувалася.
- Додати вершки або молоко. Ще раз довести до кипіння, всипати родзинки. Прогріти 1-2 хвилини, помішуючи.
- Банани нарізати кружечками, персики – тонкими часточками, горішки крупно порубати. Банани можна трохи обсмажити на вершковому маслі.
- Розкласти кашу по мисках, додати фрукти та горішки. Трошки “припудрити” меленою корицею.
Обсмажена гречка не підходить для пророщування.
Регулярне вживання гречки допомагає очистити лімфатичну систему, вивести з організму важкі метали та схуднути. Дуже корисна діабетикам і тим, хто страждає на целіакію. Наповнена антиоксидантами, які захищають клітини від ушкоджень.
Ендокринна система. Регуляція рівня цукру в крові. Зміцнення імунітету.
Кровоносна система. Зміцнення капілярів, зменшення кількості поганого холестерину, оновлення крові. Профілактика варикозу, залізодефіциту. Допомога при ІХС, нестабільному тиску, тромбофлебіті.
Травна система. Детоксикація печінки та кишечника, усунення запорів. Оздоровлення роботи підшлункової залози. Пробіотичні властивості.
Нервова система. Користь для сну, усунення занепокоєнь і депресії, підвищення рівня дофаміну. Поліпшення зору, профілактика глаукоми, зниження внутрішньоочного тиску.
Покривна система. Омолоджуюча дію на шкіру, швидке загоєння запальних процесів на слизових.
Опорно-рухова система. Профілактика остеопорозу. Підтримка міцності зубів і кісток. Сприяння росту м'язів.