Чай з листя шавлії – напій з прекрасним трав’янисто-землистим ароматом і смаком для тих, хто хоче отримати заряд енергії та бадьорості, тому найбільш ефективно вживати його вранці чи вдень. Може використовуватися як приправа. Шавлія особливо корисна тим, хто страждає від болю в горлі або зубах, часто схильний до простудних захворювань.
Шавлія для чаю вирощена в екологічному фермерському господарстві прихильниці натурального харчування Христини Лібергер у с.Потутори на Тернопіллі.
Сушиться природним способом, подалі від прямих сонячних променів, не втрачаючи кольору та запаху, зберігається згідно з усіма санітарними нормами.
Для звичайного чаювання прогрійте горнятко та заваріть окропом 1 ч.л. листя шавлії. Дайте настоятися протягом 5-10 хвилин, процідіть. За бажанням можна додати лимон, мед, корицю, імбир або гілочку м’яти. Проте не варто додавати занадто багато різних інгредієнтів, щоб не перебити основний смак та аромат шавлії.
Від болю у горлі: 2 ст.л. листя шавлії залити 1 літром окропу, дати настоятися 5 хвилин. Випити протягом півгодини, підсолодивши медом. Найкраще допомагає при перших симптомах болю у горлі.
При симптомах менопаузи та проти підвищеного потовиділення: випивайте 1 л чаю із шавлії протягом дня.
Як приправа добре підходить до м'яса та макаронів. Зазвичай шавлію додають до страви на початку приготування, щоб аромат і смак прянощів встигли розкритися.
Шавлієвий чай виявляє протизапальні, в’яжучі, бактерицидні та ряд протиракових властивостей. Допомагає у боротьбі з інфекціями, нейтралізує вільні радикали, запобігає хронічним захворюванням.
Травна система. Усунення метеоризму та діареї. Профілактика утворення каменів у жовчному міхурі. Стимулювання апетиту.
Нервова система. Підвищення настрою та когнітивних функцій, запобігання хворобі Альцгеймера (профілактика амілоїдних бляшок). Полегшення болю. Усунення нервової напруги, тривоги та безсоння.
Ендокринна система. Зниження рівня глюкози у крові, профілактика діабету 2 типу. Поліпшення функції щитовидної залози, зменшення симптомів, пов’язаних із гіпотиреозом (втома та депресія). Збалансування рівня гормонів у жінок під час менопаузи.
Кровоносна система. Зменшення рівня поганого холестерину. Нормалізація коагуляції крові.
Видільна система: Нормалізація потовиділення та зменшення запаху поту. Сечогінна дія, допомога при сечокам’яній хворобі, циститі та інших проблемах із сечовим міхуром.
Дихальна система. Усунення неприємного запаху із рота. Полегшення симптомів астми, бронхіту, кашлю, нежиті та болю в горлі, боротьба з інфекціями дихальних шляхів.