Лікувальний моночай із сушеного листя кропиви підходить для весняного оздоровлення, очищення та загального зміцнення організму. Найкраще його пити вранці, тому що він, з-поміж іншого, має тонізуючий ефект. Кропивний чай на смак дуже схожий на зелений. Відрізняється м’яким тілом з багатим трав’янистим і сінним ароматом.
Кропива для чаю вирощена у фермерському господарстві Христини Лібергер – прихильниці натуральності та здорового харчування – у с. Потутори на Тернопіллі.
Сушиться природним способом, подалі від прямих сонячних променів, зберігає колір і запах, зберігається згідно з усіма нормами.
Чаєві з сушеної кропиви слід дати довше настоятися, щоб усі вітаміни та корисні речовини встигли виділитися. На 1 л окропу візьміть 6 ст.л. кропив’яного чаю і настоюйте 25 хвилин або довше під кришкою. Можна також додати листя кропиви в киплячу воду і, зменшивши вогонь до середнього, проварити 5-7 хвилин, потім теж дати добре настоятися. Процідіть чай крізь сито, за бажанням додайте трохи меду або дрібку солі.
Доповніть напій скибочками лимону чи апельсину, ягодами смородини, малини, обліпихи, журавлини, агрусу, листочками вишні або перцевої м’яти, залежно від того, якому чаю ви надаєте перевагу: дуже ароматному, солодкому чи з кислинкою.
Для зміцнення імунітету додавайте в напій шипшину, для збільшення лактації – насіння фенхелю й аніс, проти застуди – звіробій, для зняття стресу – мелісу або ромашку, для схуднення – лимонний сік.
Чай дуже добре впливає на кровоносну та кровотворну системи організму, має протизапальні, антиоксидантні, протимікробні та антигістамінні властивості. Підходить для профілактики авітамінозу.
Ендокринна система. Зміцнення імунітету. Поліпшення обміну речовин. Нормалізація гормонального тла.
Кровоносна система. Очищення крові. Кардіостимуляція. Підвищення гемоглобіну. Профілактика варикозного розширення вен, тромбоутворення, ішемічної хвороби серця.
Опорно-рухова система. Допомога при м’язових болях, артриті, остеоартриті.
Статева система. Нормалізація менструального циклу, позитивний вплив на роботу яєчників у жінок. Збільшення рівня тестостерону, покращення сперматогенезу у чоловіків. Ефективне лікування деяких захворювань передміхурової залози.
Видільна система. Допомога при хворобах сечового міхура та сечовивідних шляхів. Сечогінний ефект.
Нервова система. Підтримання здоров’я сітківки. Полегшення головного болю.