Клітковина з абрикосових кісточок має пікантний смак, тому найчастіше її застосовують не в кулінарії, а в лікувальних цілях. Найкращі її складові – це залізо та амігдалін (потужний засіб для послаблення негативного впливу агресивного лікування на імунну систему). Через особливості продукту вкрай важливо дотримуватися помірності при вживанні.
Компанія «Земледар» ретельно контролює весь процес виробництва клітковини: від посіву до фасування. Перш ніж прийняти рішення про закупівлю та подальшу співпрацю з постачальником, ми перевіряємо тестові зразки абрикосових кісточок та документи, що підтверджують відповідність продукції міжнародним санітарним нормам і якості.
Виробництво. Вся клітковина виготовляється тільки в день замовлення. Покупець отримує свіжий якісний продукт зі збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовуються якісні німецькі млини з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей кісточок.
Фасування. Свіжа клітковина упаковується в крафтові паперові пакети.
У клітковини гіркуватий смак і сильні речовини у складі, тому при додаванні її в їжу важливо не переборщити. Вона надає абрикосово-мигдального смакового відтінку, тому може бути доречна в різних смузі та коктейлях, кашах та йогурті, випічці (печиві, хлібі, кексах, пісочних коржах та крекерних основах). Пам'ятайте також, що при додаванні клітковини з абрикосових кісточок до гарячих страв можуть руйнуватися її корисні властивості.
Вівсяне печиво з клітковиною з абрикосових кісточок
Вівсяні печива з макухою з абрикосових кісточок містять багато корисних речовин, дуже смачно пахнуть та ідеально підходять до ранкової кави. Спробуйте зробити їх хоча б один раз, і вони залишаться у ваших улюбленцях.
Інгредієнти:
- вівсяні пластівці – 1,25 скл.
- клітковина з кісточок абрикосу – 2 ст.л.
- мед чи кленовий сироп – 1/2 скл.
- олія кокосова (або інша рослинна) – 1/4 скл.
- ягоди сушені (родзинки, журавлина, чорнослив) – 1/2 скл.
- кориця – 1/2 ч.л.
- екстракт ванільний – 1/4 ч.л.
- сіль – щіпка
- горіхи (мигдаль, волоські, фундук) – 1/4 скл.
Спосіб приготування:
- Розігріти духовку до 180°C.
- Зім'яти шматок пергаменту (щоб він не згортався) та розкласти його на деку.
- Змішати сухі інгредієнти – пластівці, клітковину, сушені ягоди, горіхи, корицю та сіль.
- У невеликій каструлі на середньому вогні розтопити кокосову олію, додати мед та ванільний екстракт. Перемішати до однорідності.
- З’єднати суху та вологу суміш. Перемішати, доки всі інгредієнти рівномірно не розподіляться. Якщо тісто здається сухим – додати ще трохи олії.
- Викласти ложкою печива на лист з пергаментом.
- Випікати 10-12 хвилин до золотистості по краях.
- Дати трохи охолонути на деку, потім перекласти на гратки до повного вистигання.
Клітковина з абрикосових кісточок має кілька потенційних переваг для здоров'я, завдяки поживним речовинам, що містяться в ній. Здатність боротися із злоякісними клітинами приписують унікальній речовині амігдаліну. Продукт є натуральним глистогінним та протипаразитарним засобом, а також косметологічним інгредієнтом для мила та скрабів.
- Кровоносна система
Зниження рівня LDL (поганого) холестерину в крові та ризику атеросклерозу та гіпертонії. Захист клітин крові та судин від окисного стресу та пошкоджень. Зниження запальних процесів у судинах. Нервова система Запобігання проблемам із зором. Сприяння синтезу серотоніну та дофаміну, регулювання настрою та когнітивних функцій. Зниження рівня стресу та занепокоєння, покращення якості сну. - Опорно-рухова система
Підтримання здоров'я кісток, зубів, м'язів та нормального функціонування суглобів. Допомога у формуванні кісткової тканини. - Травна система
Лікування розладів шлунка та печінки. Підтримка нормальної перистальтики кишечника та запобігання запорам. Пребіотичні властивості. - Покривна система
Стимуляція регенерації шкіри та росту волосся. Уповільнення старіння, підвищення синтезу колагену та еластичності тканин. - Видільна система
Благотворний вплив на нирки. Виведення токсинів із організму. Регуляція водного та електролітного балансу.
Варто пам’ятати, що клітковина є не ліками, а лише підтримуючим засобом. Слідкуйте за самопочуттям після прийому препарату та консультуйтеся з фахівцями (дієтологами, терапевтами).