Як і борошно, мигдалева клітковина виготовляється зі знежирених ядер мигдалю. Відмінність полягає лише у грубшій фракції помелу – виходить щось середнє між борошном і крупою. Містить корисні жири, що надають стравам глибини, смаку та насиченості. Чудовий низьковуглеводний інгредієнт для випічки.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва клітковини: від контролю якості сировини до розфасовки. Перш ніж прийняти рішення про закупівлю та подальшу співпрацю з постачальником, ми перевіряємо тестові зразки мигдалю та документи, що підтверджують відповідність продукції міжнародним санітарним нормам і якості.
Виробництво. Вся клітковина виготовляється тільки у день замовлення. Покупець отримує свіжий якісний продукт зі збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовуються якісні німецькі млини з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей насіння.
Фасування. Свіжа клітковина упаковується в крафтові паперові пакети.
Мигдалева клітковина практично не збільшується в обсязі та не деформує випічку, що дозволяє без побоювання використовувати її у складних рецептах. Щоправда, пропікається вона швидше, ніж інші види клітковини, тому готувати доведеться при нижчій температурі або накриваючи фольгою. Не рекомендується використовувати у дріжджовому тісті.
Поцікавтеся такими рецептами: хліб з мигдалевою клітковиною, мигдалеве печиво з шоколадною крихтою, мигдалевий блонді, мигдалевий хліб із журавлиною та шоколадом.
Підходить для сироїдних рецептів (десерти, пудинги, домашні цукерки, марципан, франжипан), для панірування м’яса та згущення рідких страв. Мигдальний смак добре поєднується з фруктовим (абрикосовим, банановим, грушевим, персиковим, сливовим, яблучним), медовим і шоколадним.
При дієтичному харчуванні клітковину змішують з йогуртами, кефіром або теплою водою, додають в овочеві коктейлі, смузі та салати. Корисно використовувати разом із розторопшевою та кокосовою клітковиною, вівсяним борошном.
Сочники можуть бути цілком дієтичними (якщо замінити традиційні інгредієнти корисними) і залишатися при цьому незмінно смачними. У рецепті замість яєць використовується банан, а замість звичайного борошна – низьковуглеводна мигдалева клітковина.
- борошно цільнозернове – близько 300 г
- сир домашній – 400 г
- вершкове масло (або рослинна сиродавлена олія – мигдалева, макова, горіхова) – 200 г
- банан – 1 шт. (можна замінити гарбузовим, яблучним, грушевим пюре)
- мигдалева клітковина – 100 г
- натуральний підсолоджувач (мед, сироп агави, ріжкового дерева, кленовий) у тісто та для начинки – на смак
- сіль – щіпка.
- Банан збити з підсолоджувачем за допомогою блендеру.
- Додати розтоплене масло, мигдалеву клітковину, сіль, перемішати й додати борошно. Консистенція повинна бути такою, щоб тісто легко ліпилося.
- Поставити масу ненадовго в холодильник.
- Сир змішати з рідким підсолоджувачем (це буде начинка).
- З тіста сформувати кульки середнього розміру, розім’яти їх у плоскі кола, в центр покласти трохи сирної начинки та виліпити сочники.
- Поставити вироби випікатися у духовку на 25 хвилин при 180°С (до рум’яної скоринки). Готовим сочникам дати охолонути.
Мигдалева клітковина – відмінний антиоксидант. Вона помітно впливає на процес схуднення та допомагає скинути зайві кілограми. Може виступати допоміжним засобом при лікуванні онкологічних захворювань.
Видільна система. Детоксикуючий ефект. Виведення радіонуклідів. Нормалізація функції нирок.
Кровоносна система. Очищення крові. Зниження “поганого” холестерину й артеріального тиску. Підвищення гемоглобіну. Зміцнення серця та судин.
Нервова система. Запобігання мігрені, депресії та безсонню. Зниження ризику хвороби Альцгеймера. Усунення хронічної втоми та психологічного виснаження.
Травна система. Нормалізація кислотності шлункового соку. Сприяння повноцінній роботі печінки, селезінки, жовчного міхура. Загоєння пошкоджених / запалених слизових ШКТ. Очищення кишечника та профілактика запорів.
Покривна система. Поліпшення стану волосся та шкіри. Пом’якшувальний і протизапальний ефект.
Ендокринна система. Зниження резистентності до інсуліну. Контроль рівня цукру в крові. Підвищення імунітету.
Варто пам’ятати, що клітковина є не ліками, а лише підтримуючим засобом. Слідкуйте за самопочуттям після прийому препарату та консультуйтеся з фахівцями (дієтологами, терапевтами).