Олія абрикосових кісточок використовується як кулінарний інгредієнт і косметичний засіб, а також в оздоровчих цілях. Це дуже корисна олія, що не містить трансжирних кислот і багата на мононенасичені жири. На смак – м'яка, солодкувата, з горіховим ароматом. Якщо ви купуєте її в оздоровчих цілях, то вживати потрібно в сирому вигляді, адже цілющий компонент амигдалін руйнується при температурі вище 40°C.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва олії: від догляду за деревами до розливу олії в тару.
Вирощування. Компанія співпрацює з найкращими постачальниками органічної сировини. При вирощуванні абрикосових дерев не застосовується агрохімія, дотримуються всі вимоги до органічної продукції.
Виробництво. Використовуються німецькі маслопреси з контролем температури для отримання холодного віджиму, щоб олія зберегла всі вітаміни та поживні речовини. Після виготовлення олія відстоюється природним методом у скляній тарі в темному місці впродовж 12 годин. Цим самим вдається досягти максимального сповільнення окислювальних процесів. Під час відстоювання мікрочастинки насіння осідають без стороннього втручання, олія стає прозорою.
Фасування. Відстояну олію розливають у скляні пляшки темно-зеленого кольору і надсилають покупцям. На прохання покупців, олія може відправлятись без попереднього відстоювання.
Абрикосова олія – одна з небагатьох, що підходить для смаження та тушкування. Вона залишається стабільною та не утворює диму навіть за дуже високих температур. Використовуйте замість рослинної олії або вершкового масла при смаженні на сковороді або в сирому вигляді як заправку для салатів.
Фігурує серед інгредієнтів для смузі, боулів, каш, супів.
У таку прекрасну корисну страву, як вівсянка, ви можете додати не лише наведені нижче інгредієнти, але й різноманітні інші. Проте ми наполегливо рекомендуємо не відмовлятися від свіжих або заморожених ягід: ви отримаєте додаткове задоволення, дивлячись, як їхні відтінки розповсюджуються по всій каші. Чим більше відчуттів задовольняє страва – тим краще!
- вівсяні пластівці – 3 скл.
- мигдаль сирий подрібнений – ½ скл.
- рослинне молоко чи вода – 7 скл.
- родзинки золотаві – 2 ст.л.
- малина – ¼ скл.
- смородина чорна або чорниця – 2 ст.л.
- олія абрикосових кісточок – ¼ скл.
- олія чіа – 2 ч.л.
- мед або інший підсолоджувач – ¼ скл.
- чорний або білий кунжут для прикрашання.
- Підігрійте молоко чи воду до гарячого стану.
- Додайте вівсяні пластівці та зменшіть вогонь. Періодично помішуйте.
- Внесіть родзинки та мигдаль і продовжуйте помішувати.
- Додайте ягоди та підсолоджувач на ваш вибір.
- Влийте олію чиа та готуйте кашу, доки овес не стане кремовим.
- Перед подачею прикрасьте страву щіпкою кунжуту та 1 чайною ложкою олії абрикосових кісточок.
Комедогенність: 2 (помірний рівень, не підходить для шкіри, схильної до акне).
Для шкіри: використовується для зволоження та відновлення, масажу, додавання у ванну, як основа для розчинення ефірних олій (лавандової, м’ятної). Посилює захисний бар’єр та уповільнює процеси старіння, зменшує появу тонких зморшок, покращує тонус шкіри та надає їй сяйва.
Наносьте олію безпосередньо на шкіру або додавайте в засоби для догляду.
Для волосся: має відмінні відновлюючі властивості, що роблять волосся м’яким і сяючим, а також допомагають заспокоїти суху шкіру й усунути лупу. Зміцнює слабкі пасма волосся та здоров’я волосяних фолікулів.
Наносьте на корені перед миттям.
Абрикосова олія допомагає у боротьбі з раковими клітинами, завдяки унікальній речовині амигдаліну, це потужний засіб для ослаблення негативного впливу хіміотерапії на імунну систему. Має антисептичну й антиоксидантну дію, а також деякий ступінь захисту від бактерій (кишкова паличка, золотистий стафілокок, сальмонела, піогенний стрептокок) і дріжджів, вбиваючи їх або, принаймні, пригнічуючи їх зростання. Олію з абрикосових кісточок додають у креми, шампуні, косметологічні маски.
Травна система. Лікування розладів шлунку та печінки. Усунення запорів і коліту. Гастропротекторна дія на виразку шлунка.
Покривна система. Стимуляція регенерації шкіри та росту волосся. Уповільнення старіння, підвищення синтезу колагену та еластичності тканин. Перспективна для лікування псоріазу, розацеа й екземи.
Дихальна система. Профілактика та лікування застуд, туберкульозу, астми, бронхіту.
Кровоносна система. Зниження рівня холестерину та зменшення навантаження на серце. Нормалізація кров’яного складу, профілактика анемії та інфаркту міокарда.
Нервова система. Запобігання проблемам із зором. Підвищення мозкової активності, покращення пам'яті та уваги.
Не забувайте, що олія не є ліками, а лише підтримуючим засобом. Слідкуйте за самопочуттям після прийому препарату та консультуйтеся з фахівцями (дієтологами, терапевтами).