Олія розторопші має специфічний, але цілком приємний, смаковий відтінок. Зелений колір пояснюється наявністю хлорофілу. Продукти з розторопші славляться корисними властивостями для печінки, маючи в складі так звані гепатопротектори. Для олії притаманний протиалергічний ефект.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва олії: від посіву насіння до розливу в тару.
Вирощування. Компанія обрала екологічні сонячні поля Тернопільщини та один з найкращих олійних сортів розторопші. Застосування будь-якої агрохімії є категорично неприйнятним.
Виробництво. Використовуються німецькі маслопреси з контролем температури для отримання холодного віджиму, щоб олія зберегла всі вітаміни та поживні речовини. Після виготовлення олія відстоюється природним методом у скляній тарі в темному місці впродовж 12 годин. Цим самим вдається досягти максимального сповільнення окислювальних процесів. Під час відстоювання мікрочастинки насіння осідають без стороннього втручання, олія стає прозорою.
Фасування. Відстояну олію розливають у скляні пляшки темно-зеленого кольору і надсилають покупцям. На прохання покупців, олія може відправлятись без попереднього відстоювання.
Олія з розторопші холодного віджиму застосовується переважно в дієтичному харчуванні: в якості заправки для салатів, гарнірів, перших страв. Добре поєднується з чорним хлібом, паштетами, овочами (особливо з коренем селери, гарбузом, морквою, буряком), горіхами. Може бути інгредієнтом домашніх соусів.
У масляних міксах поєднується з мигдалевою, лляною, соняшниковою оліями.
Не підходить для смаження і тушкування.
У цьому салаті поєднуються і підкреслюють один одного аромати руколи, горішків і розторопші. Корисні жири надають страві енергетичної "ваги" та допомагають засвоїти всі вітаміни.
- авокадо – 1 шт.
- рукола – 1 пучок
- буряк – 1 шт.
- волоські горіхи – жменя
- спеції, сіль – на смак
- олія розторопші холодного віджиму – 1 ст.л.
- соняшникова олія – 1 ст.л.
- Авокадо очистити від шкірки, нарізати часточками.
- Буряк натерти на крупній тертці.
- Руколу промити, додати до авокадо й натертого буряка.
- Вкинути горіхи, спеції і сіль.
- Заправити оліями та перемішати.
Комедогенність: 4 (не рекомендується використовувати в косметологічних процедурах).
Для шкіри: наносьте локально при потребі регенерації шкірних покривів.
Олія розторопші чинить різнобічний позитивний вплив на організм, але головна її “суперздатність” – захист і відновлення печінки.
Травна система. Допомога при стоматиті, гінгівіті, захворюваннях ясен. Загоєння виразок та ерозій слизової шлунка. Прискорення утворення й виділення жовчі. Очищення і відновлення печінки. Профілактика гепатиту, цирозу, дискінезії.
Дихальна система. Полегшення стану при простудних захворюваннях, фарингіті, ларингіті, тонзиліті.
Кровоносна система. Зниження артеріального тиску і ризиків утворення тромбів, нормалізація холестерину в крові. Запобігання атеросклерозу. Оптимізація кровопостачання тканин.
Покривна система. Загоєння ран та оновлення шкіри. Захист від сонця.
Нервова система. Зміцнення сітківки ока, поліпшення зору.
Ендокринна система. Нормалізація гормонального балансу. Протиалергічний ефект.
Статева система. Корисний вплив при гінекологічних захворюваннях: ерозії шийки матки, кольпіту.
Видільна система. Протистояння утворенню каменів і сечокам'яної хвороби. Виведення токсинів.
Спостерігаються позитивні результати при вживанні розторопшевої олії онкохворими.
Варто пам'ятати, що олія є не ліками, а лише підтримуючим засобом. Слідкуйте за самопочуттям після прийому препарату та консультуйтеся з фахівцями (дієтологами, терапевтами).