Розторопша – здавна відомі натуральні ліки для очищення та підтримання печінки, нормалізації вироблення жовчі. Числиться у списку офіційних гепатопротекторних препаратів. Насіння розторопші – гладеньке, з гіркуватим смаком. Підходить для приготування розторопшевої олії.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки розторопшевого насіння з полів до покупця: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Наша розторопша росте далеко від великих міст, жвавих доріг та промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Насіння зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіжу розторопшу з останнього врожаю.
Фасування. Товар упаковується в екологічну паперову тару та надсилається покупцеві.
Насіння розторопші використовується, в основному, з лікувально-профілактичною метою, але може послужити й корисною добавкою в їжу. Його можна перемелювати, пророщувати, вживати цілим, заварювати.
Розторопша доповнить салати, супи, каші, надаючи їм легкої терпкості та гірчинки. Крім того, її можна додавати в чай, випічку, смузі, використовувати як приправу. Добре поєднується з домашніми сирами, тушкованими, запеченими та смаженими овочами, зеленню, картоплею та капустяними стравами.
Свіжий салат з гостринкою, якої йому надають коренеплоди та розторопша, – смачне та пікантне доповнення до різних страв. Композиція хрусткої текстури й апетитного аромату сподобається любителям незвичайних смаків.
- капуста кольрабі – 2 шт.
- корінь селери – 1 шт.
- огірок – 2 шт.
- зелень (кріп, петрушка) – 1 пучок
- лимон – 1 шт.
- сіль і перець мелений – на смак
- насіння розторопші – 1 ч.л.
- олія розторопші – 2-3 ст.л.
- На тертці натерти кольрабі, дрібно нарізати корінь селери.
- Додати до них нарізані огірки та зелень.
- Заправити суміш лимонним соком, насінням розторопші, олією, сіллю та перцем. Перемішати.
Проростити насіння розторопші рекомендується за такою схемою:
- Перебрати насіння та ретельно промити.
- Замочити його у скляній баночці з чистою водою на 12 годин, накрити чистою марлею, закріпити гумкою (або скористатися спеціальними баночками для пророщування).
- Після цього промити, не виймаючи з банки.
- Потім залишити його проростати, перевернувши баночку догори дном під невеликим нахилом і опустивши в блюдце з невеликою кількістю води, щоб підтримувати вологу. Насіння саме візьме стільки води, скільки йому необхідно.
- Промивати його потрібно 2-3 рази на день протягом тижня – до появи паростків.
- Пророщене насіння перед вживанням промити та перебрати.
Паростки розторопші потрібно вживати поштучно, оскільки вони мають потужний очищувальний ефект. Це дуже важливо: в день не більше 7-8 паростків! При гепатиті С – 10-12 на день. Зберігати в холодильнику не більше 10 днів.
Розторопша активно застосовується у народній та офіційній медицині, перш за все для очищення організму. Сприяє швидкій реабілітації після хіміотерапії, антибіотиків, алкогольних отруєнь і запоїв, а також відновленню після пологів.
Травна система. Сприяння засвоєнню корисних речовин. Користь при зниженій кислотності шлунку. Стимуляція жовчі. Лікування захворювань печінки (цироз, жирова дистрофія, пошкодження від сильних токсинів, гепатит C, печінкова недостатність). Очищення кишечника, усунення дисбактеріозу.
Видільна система. Виведення токсинів, продуктів розпаду, радіонуклідів, шкідливих хімічних речовин, антибіотиків і препаратів з токсичною дією на печінку.
Кровоносна система. Очищення судин від шкідливого холестерину, профілактика появи холестеринових бляшок і закупорки судин. Користь при варикозах, венозних трофічних виразках, низькому тиску, атеросклерозі.
Нервова система. Поліпшення стану після перенесених стресів. Заспокійливий і знеболюючий ефект. Допомога при мігрені та запамороченні. Живлення мозку, поліпшення когнітивних функцій.
Покривна система. Ефективність при лікуванні псоріазу, шкірних запалень, висипань. Зволоження шкіри, уповільнення старіння.
Ендокринна система. Зміцнення імунітету. Поліпшення ліпідного обміну та сприяння схудненню. Усунення симптомів алергії, зокрема сезонного риніту. Профілактика та лікування цукрового діабету, гіпотиреозу.
Опорно-рухова система. Запобігання втраті кісткової маси.