Олія чорного кмину – одна з найбільш незвичних олій, які можна зустріти на прилавках екомаркетів, хоч і застосовується в кулінарії та косметології вже більше 3000 років. Має коричнево-зелений колір, свіжий гострий аромат, що ледь нагадує м'яту; на смак – терпка, трохи з гірчинкою.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва олії: від посіву насіння до розливу в тару.
Вирощування. Компанія обрала екологічні сонячні поля Тернопільщини; агрономічні хімікати не застосовуються.
Виробництво. Використовуються німецькі маслопреси з контролем температури для отримання холодного віджиму, щоб олія зберегла всі вітаміни та поживні речовини. Після виготовлення олія відстоюється природним методом у скляній тарі в темному місці впродовж 12 годин. Цим самим вдається досягти максимального сповільнення окислювальних процесів. Під час відстоювання мікрочастинки насіння осідають без стороннього втручання, олія стає прозорою.
Фасування. Відстояну олію розливають у скляні пляшки темно-зеленого кольору і надсилають покупцям. На прохання покупців, олія може відправлятись без попереднього відстоювання.
Найкраще підходить для заправки салатів, надає особливого смаку супам і кашам. Теплі страви рекомендується присмачувати після завершення приготування, щоб олія була піддана нагріванню мінімально.
У невеликих кількостях можна додавати в несолодку випічку, щоб надати їй тонкого пряного аромату та смаку.
Перед вживанням – обов'язково збовтати.
Не підходить для смаження і тушкування.
Дуже смачно додавати 2-3 краплі олії до тушкованих овочів, щоб не перебити їх основний смак. Страва добре поєднується з різними гарнірами.
- баклажани – 2 шт.
- печериці – 200 г
- цибуля – 1 шт.
- морква – 1 шт.
- спеції (перець чорний мелений, гвоздика, імбир, сіль, лавровий лист)
- рослинна олія для смаження – 1 ст.л.
- олія чорного кмину – 0,5 ч.л.
- свіжа зелень для присипки.
- Овочі нарізати кубиками, обсмажити їх і потім протушкувати на сковороді під кришкою.
- В кінці додати спеції, а коли страва трохи охолоне – полити її олією чорного кмину (вона підкреслить смак ароматних тушкованих овочів і додасть страві пікантності).
- Перед подачею посипати свіжою зеленню.
Комедогенність: 1-2 (можна використовувати для догляду за шкірою обличчя).
Для шкіри: наносьте точково при вугровому висипі, дерматитах, а також при герпесі. Використовуйте для прискорення ранозаживления. Додавайте 2-3 краплі олії в розведену з водою косметичну глину. Робіть обгортання для боротьби з целюлітом. Підходить для всіх типів шкіри, крім дуже чутливої.
Для волосся: застосовуйте для боротьби з лупою, причиною якої є надмірна сухість шкіри голови. Лупа (грибки) боїться в'яжучого, свіжого, злегка охолоджуючого ефекту і сильного запаху. Наносьте кілька крапель на кінчики пальців і обережно втирайте в шкіру голови масажними рухами, потім вимийте голову шампунем. Для надання чуприні блиску й шовковистості – наносьте олію по всій довжині волосся (не чіпаючи коріння) після миття.
Сиродавлена олія чорного кмину відома багатьма лікувальними властивостями для організму.
Кровоносна система. Надання судинам еластичності, боротьба з холестериновими бляшками. Нормалізація показників артеріального тиску.
Нервова система. Заспокійлива дія, згладжування депресії. Надання спазмолітичного ефекту, відновлення енергії після перевтоми.
Травна система. Потужна протипаразитарна дія, відновлення мікрофлори, поліпшення перистальтики. Боротьба з нудотою, метеоризмом. Профілактика появи виразок, ерозій, новоутворень в органах шлунково-кишкового тракту. Підвищення апетиту.
Дихальна система. Допомога при простудних захворюваннях, кашлі, болях у горлі.
Статева система. Комплексне лікування безпліддя, позитивний вплив на потенцію. Поліпшення лактації у годуючих мам.
Покривна система. Регенерація тканин, лікування дерматологічних захворювань.
Ендокринна система. Нормалізація гормональних дисбалансів.
Варто пам'ятати, що олія є не ліками, а лише підтримуючим засобом. Слідкуйте за самопочуттям після прийому препарату та консультуйтеся з фахівцями (дієтологами, терапевтами).