Чорний кмин – природний антисептик, імуномодулятор і дуже корисна добавка до здорового харчування. Зовні нагадує цибульне та чорнокунжутне насіння, специфічний гіркувато-пряний смак обумовлюється ефірними оліями у складі та схожий на композицію мускатного горіха, цибулі, перцю, орегано. Широко використовується у кулінарних, косметичних, лікувально-оздоровчих та інших цілях. Підходить для виробництва цінної олії.
Компанія “Земледар” ретельно перевіряє якість продукції у постачальників, перш ніж прийняти рішення про закупівлю та подальшу співпрацю.
Тестові зразки. Тестові зразки та наявність документів, що підтверджують відповідність міжнародним санітарним нормам і високій якості, – обов’язкові умови покупки насіння імпортного походження. Наша компанія докладає великих зусиль, щоб запропонувати покупцям продукцію найвищої якості.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується в день замовлення. Покупець отримує свіжий чорний кмин з останнього врожаю.
Фасування. В день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Чорний кмин має виразний пряний аромат і димчастий смак з нотками цибулі, орегано та мускату. Використовується як приправа в індійській і близькосхідній кухні для надання гостро-горіхового смаку каррі, овочам (гарбузові, картоплі, капусті, моркві), рису та бобам. Насправді, це універсальна добавка, здатна прикрасити яскравим смаком, ароматом і естетичністю будь-яку страву.
Чорний кмин використовується для приготування різних маринадів, соусів, плову, гарнірів, салатів, випічки та десертів, додається в чай для надання йому цілющих властивостей. Гармонує з м’ятою, чебрецем і паприкою, зірою, коріандром, кунжутом, прованськими травами.
Незвичайна подача звичайного буряка додасть новизни та користі вашому раціону. Розсільний сир можна обрати на будь-який смак (бринзу, фету, моцареллу та ін.). Із зелені добре підійдуть базилік, рукола, петрушка.
- буряк варений – 1 шт.
- сир розсільний – 70 г
- волоські горіхи – 50 г
- оливкова олія – 2 ст. л.
- мед – 1 ст. л.
- сік лимону – 2 ч.л.
- гірчиця – 2 ч.л.
- сіль – на смак
- зелень – невеликий пучок
- чорний кмин – 1 ч.л.
- Буряк відварити, почистити й нарізати великими кубиками.
- Підготувати маринад: змішати мед, лимонний сік, гірчицю, оливкову олію та сіль (якщо сир солоний, то сіль можна не додавати). Замаринувати буряк в отриманій суміші на 5 хвилин.
- Нарізати сир великими кубиками, а горіхи порубати на шматочки.
- Зелень подрібнити, викласти на блюдо.
- Перемішати буряки, сир, горіхи та викласти зверху на зелень, посипавши насінням чорного кмину.
Чорний кмин добре пророщується, але для цього потрібно більше часу в порівнянні з іншим насінням. Паростки відрізняються свіжим смаком, добре доповнюють салати, смузі, бутерброди, гарніри.
Пророщувати чорний кмин можна двома способами:
- Використовувати спеціальну баночку для пророщування, що значно полегшує процес. У них передбачено доступ до повітря через невеликі дірочки в кришці та в них зручно ополіскувати насіння. Перед пророщуванням кмин потрібно добре промити, помістити в баночку, зволожити та закрити кришкою. Міняти воду кожні 8 годин і чекати появи проростків.
- Викласти промите насіння на тарілку, накрити вологою марлею. Промивати кожні 8-10 годин.
Добова норма вживання проростків – не більше 1 ч.л. для дорослих і менше ½ ч.л. для дітей після 6 років.