Маленьке гарбузове насіння містить повнісінько цінних поживних речовин. Насиченим зеленим кольором воно зобов’язане високому вмісту хлорофілу. Насіння дуже смачне і його легко включити в раціон, причому споживання навіть невеликої кількості щодня забезпечує організм достатньою кількістю корисних жирів, магнію та цинку. Підходить для виготовлення сиродавленої олії.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес постачання гарбузового насіння покупцеві: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Гарбузи ростуть далеко від великих міст, автомагістралей і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується в день замовлення. Покупець отримує свіже насіння з останнього врожаю.
Фасування. В день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Смажене або підсушене гарбузове насіння з сіллю або без – уже повноцінна закуска. Його смак відмінно “проявляється” і в десертах, випічці, соусах, салатах, кашах, смузі, крем-супах. Насіння гармоніює з буряком, гарбузом, редькою, селерою, кабачками, баклажанами, квашеними та маринованими продуктами, спеціями, яблуками, журавлиною, курагою, медом, йогуртом, кефіром, м’яким сиром.
Часто використовується як прикраса хліба, фокаччі, галетних хлібців, кексів і под.
Соус стане відмінним доповненням до паст, овочевих і м’ясних страв, надаючи їм соковитого маслянистого смаку й апетитного вигляду. Зберігається в холодильнику 2-3 дні.
- гарбузове насіння – 250 г
- часник – 2-3 зубчики
- оливкова олія – 6 ст. л.
- базилік сушений – 1 ч.л.
- петрушка – невеликий пучок
- сік лимону – 2-3 ст.л.
- сіль, чорний перець – на смак.
- Гарбузове насіння залити холодною водою на ніч.
- Злити воду, збити до однорідності в блендері з очищеними зубчиками часнику.
- Додати олію, базилік, петрушку, сік лимону, сіль, перець і збивати 2 хвилини. Густоту соусу можна відрегулювати, додавши ще води чи олії.
Пророщене насіння досить відчутно гірчить, тому мало годиться для кулінарних цілей, хіба що для загальнозміцнюючих. Щоб гіркота відчувалася менше, краще вживати насіння на 2-3-й день після проростання, змішувати з медом або відламати білий корінець.
Регулярне вживання гарбузового насіння омолоджує організм, покращує метаболізм, допомагає при діабеті, корисне для літніх людей. Продукт має антиоксидантні й протиракові властивості (може зменшити або запобігти зростанню клітин раку простати, корисний у профілактиці та лікуванні раку молочної залози, знижує ризик раку шлунка, легень і товстої кишки).
Видільна система. Виведення токсичних речовин, медикаментозних препаратів, радіонуклідів та важких металів. Зменшення гіперактивності сечового міхура.
Кровоносна система. Зміцнення стінок судин, зниження ризиків інфаркту міокарда, інсульту. Підвищення хорошого холестерину.
Травна система. Нормалізація мікрофлори, боротьба з патогенними бактеріями та паразитами. Загоєння пошкоджених слизових. Поліпшення роботи печінки й товстої кишки.
Покривна система. Поліпшення стану шкіри, прискорення процесів регенерації тканин, користь при шкірних захворюваннях. Профілактика випадіння волосся.
Нервова система. Поліпшення роботи мозку та функції пам'яті. Боротьба з хронічним безсонням, розслабляючий ефект. Підтримання здоров’я очей і зору.
Опорно-рухова система. Профілактика остеопорозу, збільшення щільності кісткової тканини.
Статева система. Нормалізація циклу в жінок. Зменшення симптомів доброякісного збільшення простати. Поліпшення якості сперми та фертильності у чоловіків.