Амарант – одне з найбагатших джерел рослинного білка. Його застосовують як крупу, пророщують, а також роблять амарантове борошно та олію. У готовому вигляді має ледь рибний аромат через наявність омега-3. При варінні крупинки утворюють повітряні капсули, які лускають під час пережовування та смачно похрускують. Білий вид – найпоширеніший, найкраще підходить для приготування амарантового борошна.
Компанія "Земледар" ретельно контролює весь процес поставки амаранту: від догляду за рослиною до фасування.
Вирощування. Наш білий амарант сорту Харківський-1 зростає далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіжі зерна амаранту з останнього врожаю.
Фасування. У день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Амарант білий смачно поєднується зі свіжими, тушкованими та запеченими овочами, а також маслом та оліями, випічкою, йогуртами, горіхами, насінням, медом. Добре доповнюється гострим, солодким, солоним смаками. Його можна навіть підсмажити, як попкорн! Перед приготуванням зернятка необхідно промивати.
Додайте варений або пророщений амарант у смузі, щоб збільшити вміст клітковини та білку в їжі, або в ранкові пластівці разом із фруктами, горіхами та корицею. Використовуйте як гарнір, “ущільніть” амарантовим зерном суп або рагу.
Каша з амаранту на сніданок ідеально підійде для дітей, спортсменів і вегетаріанців. Добавки можна регулювати за своїми уподобаннями (смачно з арахісовою пастою, бананами, родзинками).
- амарант – 200 г
- вода – 400-450 мл
- сіль – на смак
- масло вершкове або кокосова олія – для заправки
- мед – 1 ст.л.
- кориця – ¼ ч.л.
- горішки, висівки або клітковина для посипки.
- У каструлі закип’ятити воду, додати сіль і відварити амарант до готовності, періодично помішуючи. Час варіння становить 25-35 хвилин (або можна приготувати амарант у мультиварці на пару).
- Кашу покласти в тарілку, заправити олією чи маслом.
- Додати мед, корицю, посипку.
Котлети з амаранту – ідеальна страва для вегетаріанців та усіх любителів простих, здорових рецептів. Спробуйте приготувати з нами овочеві котлетки з джерелом протеїну – амарантом. Насіння є потужним імуностимулюючим засобом, та очищає організм від токсинів. Спробуйте цю смакоту і ви закохаєтесь у вегетаріанські котлети.
Вживання амаранту в пророщеному вигляді покращує мікрофлору кишечника, насичує організм корисними речовинами, усуває запальні процеси в організмі. Проростки знижують рівень греліну – гормону голоду. Рекомендується вживати у сирому вигляді, інакше вони втратять користь.
Зерна амаранту дуже дрібні, через що проростити їх трохи складніше, ніж інші злаки. Існує кілька методів пророщування амарантових зерняток: в 1 або 2 етапи, чи просто методом зволоження зерна. Для імітації грунту краще залишити насіння у темному та прохолодному місці. Термін проростання: від 1 до 3 днів, і весь цей час процес необхідно контролювати, щоб не допустити закисання. Краще пророщувати зерна на 1-2 порції вживання.