Чорний амарант містить більше природного антиоксиданту сквалену, ніж інші види амарантового насіння. Застосовується у дієтичному та здоровому раціоні як багате джерело рослинного білка (приблизно на 30% більше, ніж рис, сорго та жито). Насіння смачне, легке, хрустке й пахне шоколадом під час приготування, а чорне глянсове забарвлення не руйнується при термічній обробці. Амарант може доповнювати найрізноманітніші страви – від солодких до солоних.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки амаранту: від догляду за рослиною до фасування.
Вирощування. Наш чорний амарант (щириця) зростає далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіжі зерна амаранту з останнього врожаю.
Фасування. У день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Чорний амарант поширений в американській і мексиканській кухнях. Там донині підсмажують зерна, як попкорн, і змішують з медом, патокою або шоколадом. З нього готують напої, хліб, супи та рагу, а також гострий вершковий соус піканте до м’яса та картоплі.
Сьогодні це один із головних продуктів в раціоні ЗСЖ, що відмінно поєднується з будь-якими смаками – солодкими, солоними, гострими, прісними. Найчастіше його вживають як основну страву з різними добавками, а також у вигляді гарніру на сніданок, обід або вечерю. Із зерен амаранту можна робити борошно, олію та рослинне молоко.
Соус із амаранту відмінно доповнить смак овочевих салатів, запеченої картоплі та хлібців. Особливо корисний для тих, хто стежить за фігурою, оскільки в нього зовсім невелика калорійність.
- насіння амаранту – 5 ст.л.
- вода – 2 скл.
- винний оцет – 30 г
- спіруліна в порошку – 2 ч.л.
- часник – 2 зубчики
- болгарський перець – 1 шт.
- гострий перець чилі – ⅓ шт.
- рослинна олія – 50 мл
- паприка – ½ ч.л.
- будь-яка зелень – 100 г
- сіль – на смак.
- Відварити амарантове насіння у воді протягом 20 хвилин. Остудити.
- Викласти кашку в блендер, додати всі інші інгредієнти та збити до однорідності.
- Подавати найкраще в охолодженому вигляді, тому відразу після приготування потрібно поставити соус в холодильник на зберігання.
Паростки та проростки чорного амаранту містять сквален в особливо високій концентрації, через що їх корисно застосовувати для відновлення сил після хірургічних втручань, важких фізичних навантажень і навіть у боротьбі проти раку. Пророщене насіння можна вживати сирим, попередньо промивши (краще пророщувати в кількості на 1-2 прийоми їжі).
На відміну від інших видів зерна для пророщування, маленькі амарантові зернятка не можуть увібрати багато води всередину себе, тому процес проростання триває порівняно довго (до 3-4 днів). У процесі пророщування амаранту потрібно забезпечити регулярне змочування водою та достатній доступ до повітря.
Спочатку зерна слід промити за допомогою дрібного сита, рівномірно розподілити на плоскому блюдці або тарілці, зверху добре скропити водою. Накрити другим блюдцем так, щоб в амаранту залишався доступ до повітря. Помістити в темне прохолодне місце. Через 8 годин знову промити і змочити водою. Робити це потрібно 2-3 рази на добу, поки не проклюнуться перші паростки. Зберігати в холодильнику не довше 2 днів.
Чорний амарант підтримує загальний рівень здоров’я, служить профілактикою онкологічних та інших захворювань, підвищує захисні сили організму. Антиоксидантні властивості допомагають омолоджувати клітини.
Видільна система. Очищення від токсинів і вільних радикалів.
Кровоносна система. Користь при ішемічній і гіпертонічної хворобі. Зниження рівня ЛПНЩ-холестерину.
Ендокринна система. Поліпшення обміну речовин, зниження цукру в крові. Підтримання здорової ваги.
Покривна система. Прискорення регенерації шкірних покривів, слизових, поліпшення стану шкіри при екземі й інших ураженнях.
Опорно-рухова система. Профілактика остеопорозу, проблем із суглобами (природний засіб лікування артриту). Відновлення та зміцнення кісток.
Травна система. Підтримання росту корисних бактерій ШКТ. Регуляція вироблення травних ферментів.