Соняшникова олія – найбільш поширена рослинна олія у рафінованому та нерафінованому вигляді з обсмаженого насіння. Сиродавлена ж олія готується принципово іншим методом, з сирих насіннячок, тому її смак кардинально відрізняється від купленої, а користь – і поготів! Вона має ніжний аромат свіжого насіння соняшнику і гарний темно-жовтий відтінок.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва олії: від посіву насіння до розливу в тару.
Вирощування. Компанія обрала екологічні сонячні поля Тернопільщини та один з найкращих сортів соняшнику. Застосування будь-якої агрохімії є категорично неприйнятним.
Виробництво. Використовуються німецькі маслопреси з контролем температури для отримання холодного віджиму, щоб олія зберегла всі вітаміни та поживні речовини. Після виготовлення олія відстоюється природним методом у скляній тарі в темному місці впродовж 12 годин. Цим самим вдається досягти максимального сповільнення окислювальних процесів. Під час відстоювання мікрочастинки насіння осідають без стороннього втручання, олія стає прозорою.
Фасування. Відстояну олію розливають у скляні пляшки темно-зеленого кольору і надсилають покупцям. На прохання покупців, олія може відправлятись без попереднього відстоювання.
Найпростіший і найкорисніший спосіб – заправка олією салатів зі свіжих овочів і зелені. З'єднуючись з речовинами бета-каротиноїдів, які є в складі помідорів, перцю і зелених овочів, олія перетворює їх на вітамін А.
Можна змащувати нею хліб, приправляючи морською сіллю або улюбленими спеціями. Ідеальна для приготування домашнього майонезу. Додавати сиродавлену соняшникову олію в теплі страви (каші, гарніри, макарони, картоплю, тушковані овочі, супи) рекомендується наприкінці готування, щоб уникнути руйнування в ній корисних речовин.
Олія може використовуватись у якості натурального консерванту. Якщо потрібно довше зберегти відкриті консерви, томатну пасту, хумус, різні соуси, рекомендується трохи полити нею верхню частину продукту. Олія створює обволікаючу плівку, яка захищає продукти від окислення.
Не рекомендується часто використовувати для смаження і тушкування.
Найкорисніші страви з соняшниковою сиродавленою олією – свіжі салати.
- огірок – 1 шт.
- редис – 3 шт.
- морква – 1 шт.
- зелень (кріп, петрушка) – жменя
- сіль морська, перець – на смак
- соняшникова олія – 1 ст.л.
- Огірок і редис нарізати часточками.
- Моркву натерти на тертці.
- Зелень дрібно нарізати.
- Об'єднати всі овочі та зелень у мисці, заправити сіллю, перцем, олією та перемішати.
Комедогенність: 0 (підходить для використання в косметологічних процедурах для всіх типів шкіри).
Для шкіри: наносьте на обличчя легкими втираючими рухами для зволоження, омолодження і живлення. Вітамін E виступає антиоксидантом і уповільнює старіння.
Для волосся та вій: додавайте до складу домашніх масок для зміцнення волосся, втирайте олію в повіки.
Така звичайна соняшникова олія має безліч корисних властивостей. Цікавий факт: вітамінів A, E, K у ній більше, ніж в оливковій!
Нервова система. Позитивний вплив на стан нервової системи, поліпшення пам'яті і концентрації. Участь у формуванні нервових волокон.
Травна система. Поліпшення травних процесів, прискорення вироблення жовчі. Легкий проносний ефект.
Кровоносна система. Зниження накопичень шкідливого холестерину в крові. Профілактика інфаркту, інсульту, атеросклерозу, тромбофлебіту, анемії.
Опорно-рухова система. Допомога при подагрі, ревматизмі, артриті, м'язовій дистрофії.
Покривна система. Ранозагоювальний ефект від укусів комах, легких опіків. Поліпшення стану шкіри як при зовнішньому, так і при внутрішньому вживанні.
Ендокринна система. Сприятливий вплив на гормональний фон.
Статева система. Поліпшення роботи сечостатевих органів, яєчників. Нормалізація менструального циклу у жінок.
Варто пам'ятати, що олія є не ліками, а лише підтримуючим засобом. Слідкуйте за самопочуттям після прийому препарату та консультуйтеся з фахівцями (дієтологами, терапевтами).