У порівнянні з іншими сортами сочевиці, червона краще та швидше розварюється (оскільки проходить процес лущення), містить бета-каротин, більше вітаміну B1, заліза та калію. Це також джерело складних вуглеводів, що повільно перетравлюються та зберігають тривале відчуття ситості й бадьорості. Підходить для приготування ароматного сочевичного борошна та пророщування.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки червоної сочевиці покупцеві: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Хоча сочевиця й не здатна накопичувати нітрати та радіонукліди, наші постачальники все одно вирощують її далеко від великих міст, автомагістралей і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується в день замовлення. Покупець отримує свіжі боби червоної сочевиці з останнього врожаю.
Фасування. У день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Червона сочевиця вариться швидше за всі інші види (протягом 10-15 хвилин), тому її часто використовують для приготування крем-супів, каш, хумусу, запіканок і начинок для пиріжків. Під час варіння можна використовувати воду, овочевий, грибний або м’ясний бульйон, у процесі додати цибулю, часник або інші ароматні овочі (вийняти, коли вони віддадуть свій аромат).
Добре поєднується з різними оліями та маслами, вершковими соусами, сирами, зеленню, тушкованими овочами, бадьяном, імбиром, перцем чилі, каррі, куркумою, базиліком, шафраном.
Страва готується приблизно пивгодини та наповнює кухню п’янкими ароматами червоної сочевиці зі спеціями. У неї гарний колір і виразний пряний смак, який можна посилити, додавши крапельку лимонного соку. Одним словом, це відмінний гарнір!
- червона сочевиця – 200 г
- цибуля – 1 шт.
- морква – 1 шт.
- перець болгарський – ½ шт.
- помідори протерті – 1 скл.
- рослинна олія – 1 ст.л.
- вода – 400 мл
- сіль, чорний перець, куркума, паприка – на смак.
- Цибулю і перець нарізати, моркву натерти на тертці. Обсмажити овочі до золотистого кольору.
- Вилити на сковороду до овочів склянку томатів і дати потомитися на середньому вогні 2-3 хвилини.
- Сочевицю промити і всипати на сковороду до овочів, заливши двома склянками води. Тушкувати приблизно 10-15 хвилин, помішуючи.
- За 2-3 хвилини до готовності додати сіль і спеції.
Для пророщування червоної сочевиці необхідно жменю бобів промити під проточною водою та замочити на ніч. На наступний день воду злити, насіння промити, рясно змочити водою. Зверху накрити чистою марлею, складеною в кілька шарів. Почекати 2-3 дні, доки не з’являться молоді проростки. Між цим перевіряти, щоб ядерця не висохли та щоб у них був доступ до повітря.
Паростки правильно зберігати в холодильнику в скляному посуді не більше 5 діб. Їх додають у смузі та салати, до холодних закусок.
Сочевиця має антиоксидантні, протизапальні та нейрозахисні властивостями, а також потенційно інгібуючу дію на ракові клітини.
Видільна система. Виведення токсинів, радіонуклідів.
Кровоносна система. Попередження інсультів та інфарктів, зміцнення серцевого м’язу. Нормалізація артеріального тиску. Зниження рівня ЛПНЩ (атерогенних ліпопротеїнів), профілактика атеросклерозу та анемії.
Травна система. Нормалізація роботи підшлункової залози. Сприяння розмноженню та виживанню корисних бактерій, поліпшення здоров’я мікробіому кишечника. Запобігання запорам. Виведення шлаків.
Нервова система. Користь при нервових розладах і депресивних станах, гармонізація настрою. Поліпшення мозкової активності, боротьба із втомою.
Опорно-рухова система. Зміцнення кісткової тканини завдяки цинку, фосфору, кальцію та магнію у складі. Зниження запальних процесів у суглобах.
Покривна система. Зволоження та живлення шкіри зсередини, поліпшення кольору обличчя. Підтримання здоров’я нігтів, профілактика випадіння волосся. Загоєння ранок.
Ендокринна система. Поліпшення імунної відповіді на інфекцію й атипові клітини. Підвищення резистентності до вірусних атак, УФ-опромінення. Контроль рівня цукру в крові.