Сочевиця – найпопулярніший вид бобових, оскільки вона дуже смачна, не вимагає попереднього замочування та добре проварюється. Має насичений перцевий запах і смак з пряним відтінком. Підходить для пророщування. У зеленій сочевиці більше калію, кальцію, заліза та фосфору, а також збережена оболонка, що містить клітковину та допомагає зберігати форму бобів при приготуванні.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки зеленої сочевиці покупцеві: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Хоча сочевиця й не здатна накопичувати нітрати та радіонукліди, наші постачальники все одно вирощують її далеко від великих міст, автомагістралей і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується в день замовлення. Покупець отримує свіжі боби зеленої сочевиці з останнього врожаю.
Фасування. В день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Страви з сочевиці надовго дають відчуття ситості. Цей вид бобів не вимагає замочування, але для підвищення засвоюваності можна потримати їх у воді хоча б півгодини. Для кращого засвоєння заліза організмом рекомендується поєднувати боби з помідорами, червоним болгарським перцем і лимонним соком.
Зелена сочевиця добре розварюється, підходить для запікання, тушкування та приготування на пару. Традиційно використовується у близькосхідній, індійській та середземноморській кухні. З неї можна приготувати безліч страв: сочевичні хлібці для салату, сочевичний суп або традиційний індійський дал. Розгляньте варіант рослинних котлет з сочевиці, нутового борошна та насіння соняшнику. З такими котлетами виходять чудові веджібургери!
Ситна вегетаріанська закуска нікого не залишить байдужим. За зовнішнім виглядом і навіть трохи за смаком вона нагадує традиційний м’ясний паштет. Смачно поєднується з лавашами, пітою, хлібом.
- зелена сочевиця – 150 г
- оливкова олія – 3 ст.л.
- кунжут – 1 ст.л.
- лимонний сік – 1 ст.л.
- чорний перець мелений – на смак.
- Сочевицю відварити до готовності, злити воду.
- Помістити сочевицю, олію, сік, кунжут, перець у блендер і прокрутити до однорідної консистенції.
- Отриману пасту викласти в окремий контейнер, поставити в холодильник настоюватися.
Проростки зеленої сочевиці містять велику кількість жирних кислот, благотворно впливають на серцево-судинну й травну систему. При пророщуванні в бобах активізується вітамін С, що зміцнює імунітет. Пророщені боби можна додавати в різні салати, гарніри, супи.
Щоб проростити сочевицю, необхідно її ретельно промити, перебрати, залити водою та вимочувати протягом 8-12 годин. Потім злити воду та ще раз добре промити. Викласти тонким шаром у плоску тару, залити водою так, щоб вона покривала зерна, і залишити так на добу. На наступний день воду злити й повернути сочевицю в посудину, скропити трохи водою, накрити складеною в кілька шарів марлею (важливо залишити доступ до повітря). Залишити ще на добу. Періодично збризкувати водою, щоб зерна не висохли. Через 2-3 дні проростки досягнуть необхідних розмірів і стануть придатними до вживання.
За кількістю рослинного білку в складі сочевиця лідирує серед бобових. Вживати її рекомендується спортсменам, веганам, діткам. Зелена сочевиця може застосовуватися в дієтичному харчуванні, корисна для підтримання ваги в нормі.
Видільна система. Виведення токсинів, очищення організму від радіонуклідів, важких металів. Користь при сечокам’яній хворобі.
Кровоносна система. Профілактика залізодефіцитної анемії та інсультів завдяки калію та залізу в складі. Захист серця шляхом попередження накопичення гомоцистеїну в тілі, поліпшення рівня холестерину й артеріального тиску.
Травна система. Очищення кишечника, поліпшення перистальтики. Допомога при коліті, виразках, гепатиті, холециститі.
Нервова система. Користь при підвищеній збудливості та схильності до нервових розладів, підтримання душевної рівноваги.
Опорно-рухова система. Зниження запальних процесів у суглобах і кісткових тканинах. Зміцнення кісток.
Покривна система. Очищення шкіри зсередини, надання їй пружності та сяйва, поліпшення кольору обличчя. Допомога при дерматитах.
Ендокринна система. Зміцнення імунітету. Нормалізація ваги та рівня цукру в крові.