Як і борошно, рижієва клітковина готується зі знежиреного насіння рижію. Відмінність полягає лише у більш грубій фракції помелу. Має свіжий трав’янистий запах, трохи гіркуватий смак, бежево-коричневий відтінок. Один із найбільш ефективних народних засобів для зниження цукру в крові.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес виробництва: від контролю якості насіння до фасування клітковини.
Вирощування. Рижій вирощується далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива, пестициди та інсектициди не використовуються.
Виробництво. Уся клітковина виготовляється лише у день замовлення. Покупець отримує свіжий якісний продукт зі збереженням усіх корисних властивостей. У виробництві використовуються якісні німецькі млини з екологічних матеріалів. Низька швидкість обертання корундово-керамічних жорен забезпечує збереження всіх корисних властивостей насіння.
Фасування. Свіжа клітковина упаковується в крафтові паперові пакети.
Клітковина рижію в кулінарії найчастіше використовується для загущування рідких страв та у випічці (в основному, для приготування хліба та хрустких хлібців).
Добре доповнює мюслі, салати, супи, фарш і паніровку для котлет. Поєднується зі смаками цибулі, горіхів, часнику, грибів.
Сонячна каша з корисними рижієвими компонентами – хороша і для очей, і для смаку, і для здоров'я. Шрот рижію підкреслює яскравий відтінок гарніру, принагідно додаючи йому користі та поживності.
- пшоно – 1 скл.
- вода – 2,5 скл.
- сіль – на смак
- рижієва олія – для заправки
- клітковина рижію – 1 ст.л.
- зелень – 1 ст.л.
- Пшоно промити та відварити до готовності у підсоленій воді.
- Заправити кашу олійкою.
- Зверху порційно посипати клітковиною та зеленню.
Рижієва клітковина має потужні антиоксидантні та антибактеріальні властивості, сприяє очищенню організму. Дуже корисна для людей з діабетом, онкологічними захворюваннями та проблемами ШКТ.
Видільна система. Допомога при сечокам’яній хворобі. Виведення солей важких металів та інших токсинів.
Кровоносна система. Профілактика атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, стенокардії, гіпертонії, анемії, тромбофлебіту, варикозу. Надання еластичності судинам, зниження рівня ЛПНЩ-холестерину. Стабілізація артеріального тиску.
Опорно-рухова система. Підтримання здоров’я м’язів. Профілактика остеопорозу.
Травна система. Налагодження роботи шлунково-кишкового тракту, зокрема підшлункової залози. Користь при холециститі, цирозі печінки, жовчнокам’яній хворобі, гепатитах, гельмінтозі, виразках.
Покривна система. Ефективність проти діатезу, нейродерміту, псоріазу, кропивниці. Загоєння опіків і ран.
Статева система. Полегшення протікання ПМС у жінок. Профілактика хвороб передміхурової залози у чоловіків.
Ендокринна система. Нормалізація ліпідного обміну та рівня цукру в крові. Стабілізація гормонального балансу.
Варто пам’ятати, що клітковина є не ліками, а лише підтримуючим засобом. Слідкуйте за самопочуттям після прийому препарату та консультуйтеся з фахівцями (дієтологами, терапевтами).