Рижій (рижик) – трав’яна культура з доброю назвою та корисними властивостями. Насіння застосовують у медицині, тваринництві, парфумерній та нафтовій промисловості. На смак воно нагадує редьку або гірчицю, однак трохи ніжніше та м’якше. Рижій від “Земледар” підходить для пророщування та приготування ароматної сиродавленої олії.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес поставки рижієвого насіння покупцеві: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Наш рижій росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіже насіння рижію з останнього врожаю.
Фасування. В день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Олійне рижієве насіння можна додавати в салати, супи, гарніри, випічку, смузі, робити з нього відвари. Воно гармонійно поєднується з горіхами, цибулею, часником, зеленню, овочами та сирами як спеція. Спробуйте поекспериментувати з цільним і подрібненим рижієм.
З рудого насіння можна приготувати профілактичний відвар. Він допоможе нормалізувати рівень цукру в крові. Приймати по 0,5 скл. за годину до їди тричі на день. Після вирівнювання показників глюкози кількість прийомів можна скоротити до 1 разу або припинити вживання.
- насіння рижію – 3 ст.л.
- вода очищена – 3 скл.
- Насіння залити водою.
- Проварити 10-15 хвилин на середньому вогні.
- Зняти з плити, остудити й процідити.
Органічне насіння рижію можна пророщувати. Для цього його необхідно перебрати й промити, помістити в скляну баночку для пророщування, залити водою приблизно до половини й накрити марлею. Залишити насіння замочуватися на 6-8 годин. Після цього воду злити через марлеву “кришку” й ретельно промити насіння. Помістити назад у суху баночку, закриту марлею, і розташувати її під нахилом 45°. Промивати насіння 2-3 рази на день.
Проростки повинні з’явитися на 3-5-й день. Їх можна додавати в салати, смузі, бутерброди.
Насіння рижію чинить протиглистну, антисептичну, антигістамінну та регенеруючу дію на організм. Дуже корисне для людей з діабетом, онкозахворюваннями та проблемами ШКТ.
Ендокринна система. Протистояння вірусним та бактеріальним інфекціям. Профілактика онкозахворювань і ожиріння. Допомога при діабеті, зниження цукру в крові.
Видільна система. Виведення шлаків, токсинів, солей, важких металів, радіонуклідів. Допомога при сечокам’яній хворобі.
Кровоносна система. Ефективність при варикозі, тромбофлебіті, анемії, ІХС, атеросклерозі, стенокардії. Зміцнення стінок судин. Зниження ЛПНЩ-холестерину в крові. Нормалізація артеріального тиску.
Опорно-рухова система. Підтримання здоров’я м'язів. Профілактика остеопорозу.
Травна система. Профілактика запорів, холециститу, цирозу, жовчнокам'яної хвороби, гепатиту, гельмінтозу. Загоєння пошкоджених слизових ШКТ, поліпшення засвоюваності поживних речовин. Налагодження роботи підшлункової залози.
Нервова система. Ефективність при розумових навантаженнях. Заспокійлива властивість, поліпшення сну. Запобігання травмуванню нервових клітин і нейропатії.
Покривна система. Лікування дерматитів, нейродермітів, кропив’янки, діатезу, псоріазу. Прискорення загоєння ран і порізів. Зволоження шкіри, профілактика появи зморшок. Полегшення стану при опіках.
Статева система. Полегшення менструальних болів і клімактеричного синдрому. Профілактика хвороб передміхурової залози у чоловіків. Ефективність при лікуванні урологічних та гінекологічних захворювань, ерозій і запальних процесів епітелію.