Неочищений овес – найбагатший корисними речовинами, завдяки своїм оболонці та лушпинню. Таке захищене зерно може зберігатися довше та не окислюватися. Використовується для приготування цільнозернового вівсяного борошна, натурального квасу, відварів, настоїв, рідше – для пророщування (не всім подобається груба клітковина). Білок у складі дуже близький до м’язового білку, тому рекомендується при нервовому виснаженні, втраті апетиту, після тривалих хвороб.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес постачання неочищеного вівса: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Наш овес росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується в день замовлення. Покупець отримує свіжі вівсяні зерна з останнього врожаю.
Фасування. В день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Зерна вівса популярні в усьому світі у вигляді знаменитої вівсянки, а також різної випічки та вівсяного молока. Але неочищений овес краще вживати для лікувальних цілей у вигляді відварів і настоянок.
Також з нього можна приготувати відмінний домашній квас і кисіль. Або перемолоти в цільнозернове вівсяне борошно.
Серед безлічі рецептів квасу цей виділяється як дуже простий, натуральний і перевірений поколіннями. Для отримання максимально смачного та корисного напою необхідно вибрати високоякісні продукти: натуральний овес і мед, джерельну або очищену воду.
- неочищений овес – 1 л (близько 600 г)
- мед – 10 ст.л.
- вода – 5 л.
- Овес необхідно ретельно промити хоча б 10 разів, щоб очистити від каменів і грудочок землі.
- Перекласти зерна в трилітрову банку і додати 5 ст.л. меду (кількість меду можна регулювати відповідно до смакових уподобань).
- Налити в банку води, щоб вона покрила овес. Перемішати до повного розчинення меду – близько 2 хвилин.
- Долити воду доверху, накрити банку полотном або марлею в 2-4 шари.
- Дати квасу настоятися 3 дні при кімнатній температурі.
- Після закінчення трьох днів зливаємо первинний квас через сито (в ньому ще багато інгібіторів).
- Повторити процедуру (можна до 10 разів): в набряклий овес знову додати 5 ст.л. меду, залити ємність наполовину водою, перемішати, додати води, закрити тканиною і залишити квас для ферментації на 3 дні.
- Прибрати зверху пінку та зернинки, що сплили. Процідити напій.
Неочищений овес проростає не так охоче, як голозернистий, і має більш грубий смак, хоч він і дуже корисний. Проростки вівса можна додавати у смузі, салати, соуси.
Перед пророщуванням зерна ретельно промити, залити водою і залишити на ніч. Потім воду злити і ще раз промити ядерця. Розподілити на дні плоскої посудини, застеленому марлею, накрити ще одним шаром вологої марлі і залишити в темному місці приблизно на 2 дні. Протягом цього часу зерна потрібно промивати хоча б двічі на день. Зерно з проростками в 1-2 мм – найцінніше. Перед кожним прийомом його потрібно промивати і перебирати. Зберігати в холодильнику 2-3 дні в скляному посуді.