Овес голозерний – це зерна в цільній оболонці, що містить цінну для здоров’я целюлозу. Найкраще підходить для пророщування, тому що не піддається механічному очищенню та зберігає високу пророщуваність. Цільнозернова вівсянка швидше готується, має кремову текстуру та більш насичений смак. Це чудове джерело білка (друге місце серед круп) і повільних вуглеводів, що дозволяє довше відчувати ситість.
Компанія “Земледар” ретельно контролює весь процес постачання голозерного вівса: від догляду за рослиною до розфасовки.
Вирощування. Наш овес росте далеко від великих міст і промислових підприємств. Мінеральні добрива та інша агрохімія не використовуються.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіжі вівсяні зерна з останнього врожаю.
Фасування. У день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Із цільнозернового голозерного вівса готують каші з солодкими та солоними наповнювачами. Попередньо його потрібно розмочувати: це значно зменшить час приготування, дозволить вівсу краще розваритися, а з оболонки видалити фітинову кислоту, що перешкоджає засвоєнню корисних речовин. Варити його необхідно не менше ніж 30-40 хвилин. Вівсяний гарнір добре поєднується з різними натуральними оліями, овочами, зеленню, м’ясом, рибою, випічкою, медом, ягодами, фруктами, спеціями, прянощами, молоком.
Голозернистий овес чимось нагадує бурий рис, тому можна пробувати підміняти ці інгредієнти у рецептах: готувати різотто, додавати в котлети, супи, рагу, плов та запіканки.
Надокучлива вівсянка з дитинства заграє новими фарбами, якщо приготувати її якось цікаво, додати улюблений джем і прянощі.
- овес голозерний – 1 скл.
- вода – 2 скл.
- сіль – щіпка
- ягідний джем – на смак
- мелені прянощі (кориця, кардамон, ваніль) – на смак
- горішки (фундук, мигдаль, волоські) – жменя.
- Овес добре промити та замочити на 10 годин.
- Перебрати від зерен і лушпиння, що сплило, знову промити.
- Перемолоти у блендері з невеликою кількістю води (3-4 ст.л.).
- У каструлі закип’ятити воду та, помішуючи, додати туди перетертий овес і сіль. Варити 3-5 хвилин, зняти з вогню.
- Загорнути каструлю теплою ковдрою або рушником. Дати каші настоятися.
- Подавати з варенням або джемом, прянощами та горіхами.
Проросле зерно голозерного вівса легко засвоюється у сирому вигляді, а його біологічна цінність подвоюється. Крохмаль у процесі пророщування перетворюється на солодовий цукор, що також дозволяє зерну легше засвоїтися. Пророслий овес можна давати діткам, використовувати у дієтичному, спортивному, вегетаріанському харчуванні, додавати у сироїдні страви.
3 важливі чинники для пророщування голозерного вівса:
- достатня вологість;
- правильна температура;
- доступ до повітря.
Зерно потрібно добре промити та залити холодною водою. Через 10 годин воду злити, овес ще раз промити й рівномірно викласти на дно плоскої посудини, застелене марлею. Зверху накрити ще одним шаром вологої марлі та залишити у темному місці приблизно на 2 доби. Протягом цього часу зерна потрібно промивати двічі на день. Коли паростки стануть по 1-2 мм, їх уже можна вживати в їжу. Перед кожним прийомом паростків рекомендується промивати їх і перебирати від непророслих зерен. Зберігати у холодильнику 2-3 дні у скляному посуді.
Овес голозерний довго зберігає почуття ситості, надає організму сили й енергії. Рекомендується людям з підвищеним фізичним і розумовим навантаженням. Із зерен роблять цілющі відвари та настої, компреси та примочки.
Видільна система. Очищення організму від накопичених токсинів. Сечогінні властивості.
Кровоносна система. Зміцнення судин, зниження рівня холестерину в крові. Боротьба з атеросклеротичними відкладеннями.
Травна система. Заспокійлива дія на чутливий шлунок. Профілактика запорів, обволікаючий вплив на слизові. Живлення здорової мікрофлори кишечника.
Нервова система. Користь при депресивних розладах, зняття занепокоєнь. Поліпшення концентрації уваги, настрою, якості сну. Підтримання зору.
Опорно-рухова система. Зміцнення хрящів та кісток, сприяння швидкому відновленню після травм.
Покривна система. Очищення та відбілювання шкіри як при внутрішньому, так і при зовнішньому застосуванні. Сприяння утворенню кератину та колагену. Допомога при екземі, розацеа, псоріазі.
Ендокринна система. Зміцнення імунітету. Нормалізація гормонального фону та рівня цукру. Прискорення обміну речовин.