Кокосова олія – одна з найбільш універсальних олій, що використовується як у кулінарії (в тому числі для страв з термообробкою), так і в косметології та медицині. Сиродавлена кокосова олія холодного віджиму має характерний ніжний аромат свіжої м'якоті кокоса, здатна надавати стравам особливої тонкої солодкості. Консистенція залежить від температури: масло твердне у холоді, розм'якшується в теплі і тане при сильному нагріванні.
Сиродавлену кокосову олію "Земледар" отримують із копри (підсушеної м'якоті кокосових горіхів), використовуючи метод холодного віджиму. Таким чином вдається зберегти у продукті максимум корисних складових, а олія виходить приємного перламутрового відтінку. У ній відсутні домішки і добавки (недобросовісні виробники можуть змішувати кокосову олію з пальмовою та ін., видаючи продукт за 100% натуральний). Виготовляється в день замовлення, тому покупці отримують максимально свіжий продукт.
Вирощування. Компанія співпрацює з перевіреним та надійним постачальником кокосових горіхів, що ростуть на Філіппінських островах.
Виробництво. Використовуються німецькі маслопреси з контролем температури для отримання холодного віджиму, щоб олія зберегла всі вітаміни та поживні речовини. Після виготовлення олія відстоюється природним методом у скляній тарі без доступу кисню в темному прохолодному місці (цим самим вдається досягти максимального сповільнення окислювальних процесів).
Фасування. Відстояну олію розливають у скляні баночки чи відерця, залежно від замовленого об’єму, і здійснюють відправку.
Кокосовою олією можна просто змастити бутерброди, хлібці чи печиво.
Оскільки у неї високий градус плавлення – її можна використовувати для смаження, випічки та інших цілей, де передбачається нагрівання олії. Корисні властивості при цьому не втрачаються. Рекомендується смажити на невисоких температурах, оскільки олія може диміти. При смаженні кокосовий присмак і запах не перебивають основні аромати їжі.
На кокосовій олії виходять смачними млинці, сирники, оладки, печиво, торти і т.п. Її можна додавати у сироїдні десерти та різні солодкі каші.
Корисні версії улюблених солодощів – “Рафаелло” та “Баунті”.
- кокосова стружка – 200-250 г
- кокосова клітковина (або кокосове борошно) – 4 ст.л.
- кокосова олія – 2 ст.л.
- мед – 4 ст.л.
- кокосове молоко (можна замінити іншим рослинним молоком у такій самій кількості) – 2-3 ст.л.
- ваніль – на смак.
- У глибокій мисці змішати кокосову стружку, клітковину чи борошно, додати м'яку, трохи підталу, кокосову олію, ввести молоко і мед, замісити однорідну масу. Зверніть увагу, що вона повинна вийти досить щільною (відрегулюйте консистенцію сухими інгредієнтами). Якщо любите солодше – збільшіть кількість меду.
- Потрібно залишити суміш на деякий час, щоб кокосовий шрот набряк, а мед добре просочив компоненти.
- “Рафаелло”: потрібно відривати від суміші невеликі шматочки і скачувати в кульки вологими руками. Зверху обкачати їх у кокосовій стружці і прибрати в холодильник на декілька годин.
- “Баунті”: Сформувати цукерки вручну або використовуючи спеціальну форму для батончиків. Прибрати їх в морозилку на 30 хвилин. Покрити зверху шоколадною глазур'ю. Для цього необхідно розтопити натуральний шоколад і занурити в нього кожен батончик. Потім поставити у холодильник для застигання.
Для адептів здорового харчування цей рецепт вже став класикою, але все ж ще багато хто про нього не чув. Або чули, але ще не куштували. Пропонуємо додати у вашу кулінарну книгу фруктове – морозиво, основою якого є заморожені банани, і як домішки – сезонні фрукти та ягоди, без додавання вершків та молока.
Печиво теж буває корисним!
Приготуйте з нами ароматне, солодке і поживне печиво, без вмісту цукру чи шкідливих компонентів. Печиво з кунжуту смакує по-особливому смачно. Горіхи, клітковина, мед і кокосова олія – чудовий склад, який сподобається не тільки дорослим, але й діткам. Урізноманітнюєте меню корисними десертами!
Як приготувати пиріг з зеленої гречки
Зелена гречка – це дуже корисний продукт адже є хорошим джерелом вітамінів групи В, амінокислот і мінеральних речовин: марганцю, магнію, міді, фосфору, селену. Вона містить на 30% більше корисних властивостей ніж смажена і щоб зберегти її максимальну користь ми використали в цьому рецепті саме пророщену гречку. Це є не зовсім традиційна страва для цього продукту, а саме солодкий пиріг з грушею та ягодами.Такий десерт хоч і є калорійним, але “повільні” вуглеводи, що містяться в гречці, не впливають на фігуру. Щоб збалансувати смак солодкої груші та хрумкого коржа використайте будь-які кислі ягоди чи лимон.
Кекси з гарбузового борошна
В основі цього простого десерту гарбузове борошно. Воно багате вітамінним і мінеральним складом, є джерелом магнію, калію, заліза та цинку. Безцінне джерело омега – 6 і омега- 3 жирних кислот та рослинного білка. Також гарбузове борошно додають у випічку для збільшення терміну зберігання готових виробів. Ми вирішили приготувати корисні кекси без цукру з цього чудового продукту. Також для начинки ми використали одну з фірмових шоколадних паст “Земледар”, а саме арахісову.
Комедогенність: 4 (не рекомендується використовувати у косметологічних процедурах для шкіри обличчя).
Для шкіри: використовуйте для пом'якшення обвітрених губ і огрубілих стоп, загоєння ран, протимікробної обробки уражених ділянок тіла, при опіках, подразненнях після депіляції.
Для нігтів: змащуйте кутикулу для розм’якшення.
Для волосся: наносьте на волосся по всій довжині або тільки на сухі кінчики для надання зволоженого вигляду, м'якості та блиску.
Для профілактики випадіння волосся і для боротьби з лупою – втирайте олію в шкіру голови і залишайте на 1,5-2 години, надівши на голову поліетиленову шапочку і закутавши голову рушником. У кінці процедури ретельно промийте волосся шампунем.
Для зубів: для відбілювання – наносьте невелику кількість олії на щітку і чистіть зуби протягом 2 хв, потім використайте зубную пасту для очищення.