Кіноа присутнє в усіх рейтингах найкорисніших продуктів: воно містить вдвічі більше білка, ніж рис і ячмінь, а також “розумні” вуглеводи та безліч інших необхідних організму речовин. У чорного кіноа – більш виразний солодко-горіховий смак, у порівнянні з білим і червоним. Воно не містить глютен і підходить для виготовлення борошна.
Компанія "Земледар" ретельно перевіряє якість продукції у постачальників, перш ніж прийняти рішення про закупівлю і подальшу співпрацю.
Тестові зразки. Обов'язковою умовою купівлі насіння імпортного походження, є тестові зразки. Компанія "Земледар" докладає великих зусиль, щоб запропонувати своїм покупцям продукцію найкращої якості. Обов'язковою умовою є наявність документів, що підтверджують відповідність міжнародним санітарним нормам і високої якості.
Зберігання. Продукт зберігається відповідно до санітарних норм і фасується у день замовлення. Покупець отримує свіжу крупу кіноа з останнього врожаю.
Фасування. У день замовлення товар упаковується в екологічну паперову тару.
Перед приготуванням кіноа потребує промивання або замочування для усунення гіркоти. Щоб отримати ідеально повітряну текстуру, використовуйте вдвічі більше води, ніж крупи, та готуйте без кришки, доки кіноа не вбере всю воду (час приготування залежить від кількості насіння – 10-20 хвилин). До закипання виставте середній або сильний вогонь, а потім зменшіть. Після закінчення приготування зніміть каструлю з вогню, накрийте її та дайте гарніру відпаритися 5 хвилин. Солити потрібно в кінці.
У тепле кіноа додайте трохи оливкової олії та зубчик часнику для додаткового аромату. Інші варіанти включають нарізаний шпинат, рукколу, капусту кале, свіжі трави та сушені спеції (кінза, орегано, базилік), а також тертий сир, в’ялені на сонці помідори, оливки без кісточок і т.д.
Кіноа чорне підходить для використання у будь-яких варіантах, відмінно поєднуючись із кислим, солодким, солоним і гострим смаками. З нього можна робити фарш для овочів, використовувати для плову, комбінувати з іншими кашами, створюючи корисний купаж.
Незвичайна страва здивує гостей і домочадців, урізноманітнить корисний раціон, наповнить кухню апетитним ароматом і порадує зовнішнім виглядом. Подавати смачно з сиром і зеленню.
- кіноа чорне – 1 скл.
- оливкова олія – 1 ст.л.
- морква – 1 шт.
- цибуля – 1 шт.
- часник – 3 зубчики
- печериці свіжі – 200 г
- вершки – 100 г
- сіль і перець – на смак.
- Кіноа попередньо замочити та відварити протягом 10-15 хвилин.
- Розігріти сковороду з оливковою олією, обсмажити цибулю, моркву та часник.
- Печериці нарізати скибочками й обдати окропом.
- Кашу та гриби викласти до обсмажених овочів, додати сіль, перець та інші спеції за бажанням.
- У кінці додати вершки та млоїти на повільному вогні ще хвилин 5-10.
Чорне кіноа проростає дуже добре та швидко: досить промити його в дуже дрібному ситі, викласти на тарілку або в спеціальну ємність для пророщування, накрити вологою тканиною з доступом до повітря та почекати. Через кілька годин вже можуть з’явитися перші паростки.
Під час пророщування кіноа краще тримати у темному місці та не переборщити з вологою, тому що дрібне насіння може швидко закиснути.
Чорне кіноа відноситься до безглютенових і дієтичних продуктів, має багатий корисний склад. Воно дуже поживне та може забезпечити більшу частину добової потреби людини у багатьох життєво важливих мікроелементах.
Видільна система. Прискорення процесів очищення організму від токсинів і радіонуклідів.
Кровоносна система. Зниження тиску та шкідливого холестерину в крові. Поліпшення роботи серцевого м'яза та зміцнення судин. Забезпечення правильного функціонування гемоглобіну.
Опорно-рухова система. Прискорення росту та здорового розвитку кісток і зубів, м’язових тканин. Профілактика остеопорозу, артриту, запобігання втраті кальцію.
Нервова система. Сприятливий вплив на мозкову діяльність. Заспокійливий ефект. Протидія мігрені.
Ендокринна система. Зниження рівня цукру в крові. Поліпшення метаболізму. Імуностимуляція.
Травна система. Покращення травлення та виведення шлаків. Нормалізація випорожнень при запорах.