При висушуванні грибів виходить висококонцентрований продукт, насичений ароматом та поживними речовинами. Сушені білі гриби зберігають усі свої лікувальні та імуностимулюючі властивості. Стравам вони надають смаку умамі. При регідратації маса збільшується майже в 3-4 рази.
Білі гриби збираються в екологічно чистих районах Карпат Івано-Франківської області та сушаться дбайливим природним способом на глиняній печі, зберігаючи чудовий аромат.
Не містять добавок і консервантів. Зберігаються згідно з усіма нормами.
Найпростіший спосіб використання білих сушених грибів – прокип'ятити їх у воді протягом 15-20 хвилин після попереднього замочування. Це регідратує їх, одночасно створюючи дуже корисний світлий грибний бульйон. У таких стравах як супи, різотто, пасти та підливи можна одночасно використовувати самі гриби, проціджену воду після замочування та бульйон після варіння. До речі, регідратують їх не лише у воді, а й у молоці, вершках.
Білі сушені гриби можна потовкти в порошок і додавати його до спецій, м'ясних приправ і розсолів, у борошно для пікантної випічки чи приготування свіжої пасти. Грибний аромат легко зв'язується з жирами, так що можна створити божественне ароматизоване вершкове масло чи рослинну олію.
Найпопулярніші страви, де використовуються сушені гриби:
- закуски: грибна ікра, намазка, мус;
- соуси;
- перші страви: борщі, супи, капусняки, крем-супи;
- основні страви: паста, жульєн, млинці з припіком, печеня, рагу, піца, начинка для зразів, пирогів, штруделів, вареників, запіканок, розтягаїв, крокетів;
- гарніри: вівсянка, гречка, куліш, рис та ін.
Незважаючи на прості доступні інгредієнти, страва виходить вишуканою і дуже ароматною. Хто може заперечувати проти класичного поєднання картоплі та грибів? Підходить для веганського раціону та посту. В олію можна додати частину рижієвої, тоді у поєднанні з грибами вона дасть смак, схожий на трюфельний.
- картопля – 8 шт.
- цибуля – 3 шт.
- часник – 4-5 зубчиків
- гриби білі сушені – 30 г
- олія рослинна – 120 мл
- вода / бульйон овочевий / бульйон грибний – 400 мл
- мускат – щіпка
- сіль – на смак
- перець чорний – на смак.
- Приготувати ароматну олію: до рослинної олії додати очищений нарізаний часник і мускат, збити в блендері до однорідності.
- Картоплю нарізати кружальцями товщиною в 2 мм, такими ж тонкими пір'ями нарізати цибулю.
- Сушені гриби перемолоти на борошно в кавомолці або блендері.
- Розігріти духовку до 180°C. Змастити жароміцну форму ароматною олією.
- Викласти кілька шарів у такій послідовності: кружечки картоплі трохи внахлест, цибуля, грибний порошок, сіль, перець, часникова олія. Останнім шаром має бути картопля, посипана грибним борошном.
- Акуратно по краєчку влити воду або бульйон.
- Запекти до готовності картоплі (мінімум 30 хвилин). Подавати запіканку гарячою.
У білих грибах є багато біоактивних речовин, у тому числі з лікарськими, імуномодулюючими та антиоксидантними діями. Помірне вживання сушених грибів сприяє відновленню організму після інфекційних хвороб.
Кровоносна система. Зниження рівня "поганого" холестерину та тиску, протидія всмоктуванню жирів, зв'язування ліпідів. Профілактика стенокардії та недокрів'я.
Статева система. Покращення потенції.
Травна система. Обволікання стінок шлунку, полегшення травлення їжі.
Ендокринна система. Пригнічення потягу до солодкого, поліпшення обміну речовин. Нормалізація функції щитовидної залози.
Покривна система. Поліпшення стану шкіри, нігтів і волосся. Прискорення процесу загоєння ран.